پاورپوینت رژيم درماني در بيماريهاي کلیه

پاورپوینت رژيم درماني در بيماريهاي کلیه

پاورپوینت-رژيم-درماني-در-بيماريهاي-کلیه

دانلود پاورپوینت رژيم درماني در بيماريهاي کلیه،
فرمت فایل : PPT قابل ویرایش.
تعداد اسلاید : 73

بخشی از پاورپوینت :
دياليز صفاقي
در دياليز صفاقي Peritoneal Dialysis ، از پرده صفاق يا Peritoneum موجود در حفره شكمي بعنوان يك غشاء نيمه تراوا جهت انجام عمل دياليز استفاده مي‌شود.
اين پرده در واقع نقش يك صافي يا Dialyzer را ايفا مي‌نمايد. در دياليز صفاقي مايع دياليز از طريق يك كاتتر Catheter كه در ديواره قدامي شكم قرار داده مي‌شود وارد حفره صفاق يا Peritoneal Cavity مي‌گردد و هنگاميكه مبادله مواد دفعي و آب اضافي موجود در جريان خون مويرگهاي پرده صفاقي با مايع دياليز (Dialysis Solution) موجود در حفره صفاق صورت گرفت آنگاه مايع دياليز (Dialysate)  از طريق كاتتر از حفره صفاق خارج مي‌گردد.
- دياليز صفاقي مي‌تواند به صورت‌هاي مختلف انجام شود. سه شكل متداول دياليز صفاقي عبارتند از :
1- دياليز صفاقي سرپايي مداوم Continuous Ambulatory Peritoneal Dialysis (CAPD)
2- دياليز صفاقي گردشي مداوم Continuous Cycling Peritoneal Dialysis (CCPD)
3- دياليز صفاقي شبانه متناوب Nocturnal Intermittent Peritoneal Dialysis (NIPD)
- روش CAPD يك روش دستي (Manual Procedure) است، درحاليكه دو روش CCPD و NIPD جزء روشهاي اتوماتيك (Automated Procedures) مي‌باشند كه بوسيله دستگاههاي اتوماتيك صورت مي‌گيرند.
دياليز صفاقي سرپايي مداوم (CAPD)
- دياليز صفاقي سرپايي مداوم ، متداول ترين روش دياليز صفاقي مورد استفاده مي‌باشد.
- در روش CAPD محلول دياليز بصورت دستي از طريق يك كاتتر به تعداد 3 تا 4 بار در روز و يك بار در هنگام خوابيدن وارد حفره صفاقي مي‌‌شود و هر بار بعد از 4 مايع دياليز از طريق همان كاتتر از حفره صفاق تخليه مي‌گردد و سپس محلول جديد بداخل حفره صفاق وارد مي‌شود. محلول دياليزي كه در آخر شب وارد حفره دياليز مي‌گردد صبح روز بعد تخليه مي‌شود.
- بنابراين ،‌ بطور كلّي در روش CAPD در كلّ شبانه روز 4 الي 5 بار تعويض محلول دياليز صورت مي‌گيرد.
- محلول‌هاي دياليز صفاقي در حجم‌هاي 1 تا 3 ليتر در دسترس هستند و امروزه بيشتر از محلولهاي دياليز صفاقي كه حجم آنها 2 تا 2.5 ليتر است و در واقع داراي حجم استاندارد هستند استفاده مي‌شود.
- ورود يك محلول دياليز با حجم دو ليتر بداخل حفره صفاقي حدود 10 دقيقه طول مي‌كشد و خروج آن در پايان عمل دياليز صفاقي حدود 20 دقيقه به طول مي‌انجامد . بنابراين هر تعويض محلول دياليز صفاقي در CAPD حدود 30 دقيقه طول مي‌كشد.
دانلود فایل


پاورپوینت رژيم درماني در بيماريهاي کلیه

رژيم درماني در بيماريهاي کلیه, دانلود پاورپوینت رژيم درماني در بيماريهاي کلیه, پاورپوینت در مورد رژيم درماني در بيماريهاي کلیه, تحقیق رژيم درماني در بيماريهاي کلیه, پاورپوینت درباره رژيم درماني در بيماريهاي کلیه, پاورپوینت راجع به رژيم درماني در بيما,,,

گوناگون

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید