تحقیق شيميدانان‌ و علمشان‌

تحقیق شيميدانان‌ و علمشان‌

تحقیق-شيميدانان‌-و-علمشان‌

دانلود تحقیق شيميدانان‌ و علمشان‌،
فرمت فایل : Word قابل ویرایش.
تعداد صفحه: 58 

بخشی از این تحقیق :
شيمي‌ هسته‌اي‌ 
در ماه‌ دسامبر سال‌ 1942، فيزيكداني‌ آمريكايي‌ به‌ نام‌ آرتوركامپتون‌ پيام‌ تلفني‌مرموزي‌ به‌ همكارش‌ مخابره‌ كرد: «جيم‌، كشتيران‌ ايتاليايي‌ در جهان‌ جديد پياده‌ شد.»
فقط‌ افرادي‌ كه‌ در طرح‌ جزيرة‌ مان‌ هاتان‌، از رمز فوق  آگاه‌ بودند، دانستند كه‌ معني‌اين‌ كلمات‌ چيست‌.
«كشتيران‌» فيزيكدان‌ بزرگ‌ ايتاليايي‌ آمريكايي‌ - يعني‌ انريكو فرمي‌ بود.
«پياده‌ شدن‌» به‌ معناي‌ موفقيت‌ فرمي‌ در راه‌اندازي‌ نخستين‌ واكنش‌ زنجيره‌اي‌ اتمي‌كنترل‌ شده‌ بود. و «جهان‌ جديد» هم‌، ظهور دورة‌ هسته‌اي‌ بود. كمي‌ بيش‌ از دو سال‌ بعد،جهان‌ نيز در جريان‌ اخبار مربوط‌ به‌ آزمايش‌هاي‌ فرمي‌ قرار گرفت‌ كه‌ منجر به‌ انداختن‌اولين‌ بمب‌ اتمي‌ در سال‌ 1945 شد.
مطمئناً چنين‌ روز ويرانگري‌ هرگز در جهان‌ تكرار نخواهد شد. اما در واقع‌، عصرشيمي‌ هسته‌اي‌ و يا پرتوشيمي‌، از ده‌ها سال‌ پيشتر... به‌ طريق‌ پيچيدة‌ ديگري‌ در آن‌ زمان‌شروع‌ شد. در سال‌ 1896، ماري‌ كوري‌ شيميدان‌ فرانسوي‌ متولد لهستان‌، كشف‌ تصادفي‌و اسرارآميز همكارش‌ را خواند. فيزيكدان‌ فرانسوي‌، آنتوان‌ هانري‌ بكرل‌، نونه‌اي‌ از يك‌مادة‌ معدني‌ به‌ نام‌ پيچبلند را بدون‌ هدف‌ خاصي‌ بر روي‌ صفحة‌ عكاسي‌ پوشيده‌ شده‌اي‌قرار داده‌ بود. بعداً وقتي‌ بكرل‌ خواست‌ از صفحه‌ استفاده‌ كند، ديد كه‌ به‌ طريقي‌ به‌ صفحه‌نور تابيده‌ است‌ - به‌ جز در يك‌ محل‌. كه‌ او در آن‌ محل‌ تصوير كامل‌ كليدي‌ را ديد كه‌ بين‌پيچبلند و صفحة‌ پوشيده‌ قرار داشت‌. آيا مقداري‌ اشعة‌ مرموز از پيچبلند منتشر شده‌ بودكه‌ مي‌توانست‌ به‌ پوشش‌ صفحة‌ عكاسي‌ نفوذ كند، اما قادر به‌ عبور از كليد فلزي‌ نباشد؟توصيف‌ بكرل‌ از نيروي‌ عجيب‌ به‌ قدري‌ كوري‌ را شگفت‌ زده‌ كرد كه‌ او و شوهرش‌ پي‌يرتحقيق‌ خود را براي‌ درك‌ اين‌ موضوع‌ شروع‌ كردند.
دانلود فایل


تحقیق شيميدانان‌ و علمشان‌

شيميدانان‌ و علمشان‌, دانلود تحقیق شيميدانان‌ و علمشان‌, تحقیق در مورد شيميدانان‌ و علمشان‌, تحقیق شيميدانان‌ و علمشان‌, تحقیق درباره شيميدانان‌ و علمشان‌, تحقیق راجع به شيميدانان‌ و علمشان‌, تحقیق آماده شيميدانان‌ و علمشان‌, تحقیق در مورد شيميدانان‌,,,

شیمی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
مهندسی شیمی
مهندسی شیمی
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
نُت آسان آهنگ برای هنگدرام
آزمون های پروانه اشتغال نظام مهندسی معدن
علوم انسانی
آموزش
آموزش
آموزش
آموزش
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید