تحقیق انسان از ديدگاه قرآن

تحقیق انسان از ديدگاه قرآن

تحقیق-انسان-از-ديدگاه-قرآن

دانلود تحقیق انسان از ديدگاه قرآن،
فرمت فایل : Word قابل ویرایش.
تعداد صفحه: 7 

بخشی از این تحقیق :
إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللهِ أَتْقيكُمْ [3]
آري ! شخصيتي كه از تقوي تهي بوده و مزة ايمان را نچشيده باشد ارزشمند نيست. چرا كه پرهيزگاري باعث به وجود آمدن وجداني آگاه و بيدار و شخصيتي راستين و استوار مي‌گردد . آنكه به خدا توجه دارد و بهاو ايمان دارد، در كردار و برخوردها آنچه را كه او و جامعه را به نيك بختي مي‌رساند، رعايت مي‌كند.
فرمودة پيشواي كوتاه كنندة دست ستمگران و زورمندان حضرت اميرالمؤمنين عليه السلام است كه :
هر كس بر شهوتش پيروز شود ارزش و شخصيتش محفوظ مي‌ماند. كسي كه شهوت‌ها را وانهد و در اختيار آنها نباشد آزاد است.
اين حقيقتي غير قابل انكار است كه بدون روحي آزاد و توانا و وارسته از زنجيرهاي هوا و هوس،‌نمي‌توان مسير ترقي و كمال را پيمود و اين واقعيتي است كه برخي جوامع از آن غافل مانده و تسليم ديو نفس گشته‌اند.
چه بسا برخي از اين جوامع خود را برتر از ديگران دانسته و به جاي مبارزه با شهوت‌پرستي كه يك عامل ضد اخلاقي، ضد انساني و پريشانگر روح است به همه آزادي دروغين داده‌اند، بويژه آزادي جنسي كه بزرگترين مختل كننده نظم اجتماعي و عامل بسياري از بيماري‌هاست و مي‌بينيم كه در همين جوامع آمار انواع بيماري‌هاي رواني، ديوانگي، خودكشي، قتل، كينه توزي و … به طور سرسام آوري از ساير جوامع سبقت گرفته است.
در حالي كه قرآن كريم در آيات مختلف، خلقت همه ملت‌ها و نژادهاي بشري را از گل و خاك مي‌داند و هيچ يك را در زمينة آفرينش برتر از ديگري نمي‌داند و حدود و مرز غرايز را هم به بهترين وجه مشخص كرده است .
آري ! مقررات، قوانين و احكام اين كتاب الهي با اصول و قوانين دنياي امروز تطبيق مي‌كند و براي هميشه قابل پيروي و عمل كردن است .
 منبع : كتاب شگفتي‌هاي پزشكي در قرآن كريم
نقش قرآن در زندگي بشري
نقش قرآن در زندگي بشري در ابعاد مختلف فردي، اجتماعي و حتي بين المللي، قابل دقت و بررسي است که به طور مختصر به بعضي از آنها اشاره مي شود:
دانلود فایل


تحقیق انسان از ديدگاه قرآن

انسان از ديدگاه قرآن, دانلود تحقیق انسان از ديدگاه قرآن, تحقیق در مورد انسان از ديدگاه قرآن, تحقیق انسان از ديدگاه قرآن, تحقیق درباره انسان از ديدگاه قرآن, تحقیق راجع به انسان از ديدگاه قرآن, تحقیق آماده انسان از ديدگاه قرآن, تحقیق در مورد انسان از د,,,

گوناگون

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید