تحقیق وضعیت و آمار ایدز در ایران و جهان

تحقیق وضعیت و آمار ایدز در ایران و جهان

تحقیق-وضعیت-و-آمار-ایدز-در-ایران-و-جهان

دانلود تحقیق وضعیت و آمار ایدز در ایران و جهان،
فرمت فایل : Word قابل ویرایش.
تعداد صفحه: 17 

بخشی از این تحقیق :
ايدز از مهمترين بيماريهاي قرن حاضر است و هم اكنون نظر دولت مردان دنيا را به خود معطوف داشته است.
به گزارش سرويس بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در سالهاي اخير در بسياري از كشورها، ايدز وضعيت فقر را بدتر و رشد اقتصادي را متوقف كرده و با انگ و تبعيض در مورد مبتلايان، نقض حقوق انساني را گسترش داده است، بسياري از موارد دستاوردهاي توسعه‌اي را كم رنگ كرده و حتي امنيت ملي و حيات سياسي را به مخاطره انداخته است. 
پيش بيني مي‌شود كه در پنج سال آينده ايدز بيشترين عامل مرگ و مير در دنيا بوده و اين در شرايطي است كه بيشترين مبتلايان اصلي ويروس، سرمايه‌هاي اصلي كشور، جوانان و نوجوانان هستند. 
دكتر بهنام فرهودي در خصوص سير بيماري ايدز در كشور، به خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا گفت: ‌موج نخست ايدز از طريق دريافت خون و فرآورده‌هاي خوني آلوده، مشخصا فاكتور 8 آلوده، آغاز شد. مداخله سريع و به موقع و اصلاح سيستم خونگيري و كنترل فاكتورهاي وارداتي سبب شد كه اپيدمي نخست ايدز در كشور مهار شود.
عضو كميته كشوري كاهش آسيب، در ادامه از پديده اعتياد به عنوان يك معضل جهاني نام برد و افزود: موج دوم ايدز هم برخاسته از روش اعتياد تزريقي و استفاده از وسايل مشترك تزريق به‌ ويژه در زندانها بود. 
وي با اشاره به آغاز طرح كاهش آسيب در كشور و توزيع سرنگ، سوزن و متادون در اواخر دهه 70 به عنوان راهكار پيشنهادي براي كنترل موج دوم ايدز، گفت: با وجود شروع خوب اين طرح كه به دنبال متقاعد سازي سياستمداران كشوري صورت گرفت اما هنوز از پوشش مناسبي برخوردار نيست. 
به اعتقاد عضو كميته كشوري كاهش آسيب، همواره نگراني‌هايي براي گسترش همه‌گيري ايدز در كشور وجود داشته و دارد. 
عضو كميته كشوري كاهش آسيب، گفت: هرچند بار HIV به لحاظ تعداد موارد محدود مبتلايان به ميزان بار اقتصادي ناشي از حوادث و سوانح نيست اما از پتانسيل و قابليت‌هاي بالايي براي ابتلا بخش اعظمي از جامعه برخوردار است.
مسئول كميته ايدز انجمن تنظيم خانواده، با تاكيد بر اين كه ايدز مهم ترين بيماري آميزشي دنياي كنوني است كه با داشتن مبتلايان جوان فراوان به يك معضل جهاني تبديل شده است، ادامه داد: همه كشورهاي دنيا متعهد به معكوس كردن روند گسترش HIV تا سال 2015 هستند. اين درحاليست كه ديده مي‌شود علت اصلي گرايش برخي افراد به سمت رفتارهاي پرخطر صرفا ناآگاهي از عواقب اين قبيل رفتارهاست.
دانلود فایل


تحقیق وضعیت و آمار ایدز در ایران و جهان

وضعیت و آمار ایدز در ایران و جهان, دانلود تحقیق وضعیت و آمار ایدز در ایران و جهان, تحقیق در مورد وضعیت و آمار ایدز در ایران و جهان, تحقیق وضعیت و آمار ایدز در ایران و جهان, تحقیق درباره وضعیت و آمار ایدز در ایران و جهان, تحقیق راجع به وضعیت و آمار ای,,,

گوناگون

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید