تحقیق آلودگي صوتي يکي از پيامدهاي زيانبار صنعتي شدن جوامع

تحقیق آلودگي صوتي يکي از پيامدهاي زيانبار صنعتي شدن جوامع

تحقیق-آلودگي-صوتي-يکي-از-پيامدهاي-زيانبار-صنعتي-شدن-جوامع

دانلود تحقیق آلودگي صوتي يکي از پيامدهاي زيانبار صنعتي شدن جوامع،
فرمت فایل : Word قابل ویرایش.
تعداد صفحه: 12 

بخشی از این تحقیق :
آلودگي صوتي يکي از پيامدهاي زيانبار صنعتي شدن جوامع است که سلامت رواني و آرامش روحي ساکنان شهرهاي بزرگ را بر هم زده است. صداي موتور خودروها و موتور سيکلت ها، اصطکاک جاده و لاستيک، صداي اگزوز و بوق هشدار دهنده وسايل نقليه از جمله عوامل اصلي مولد آلودگي صوتي در شهرهاست؛ به همه اينها اضافه کنيد سر و صداي ناهنجار ناشي از فعاليت هاي عمراني و صنعتي را که جسم و روان افراد را مي آزارد.اگر چه شهرهاي خراسان شمالي هنوز آن قدر گسترش نيافته است که در آن، آلودگي صوتي به دغدغه اصلي و روزمره شهروندان تبديل شود، اما به هر حال اگر به اين مسئله کم توجهي شود، در آينده نزديک به يک تهديد جدي براي سلامت محيط و شهروندان اين خطه تبديل مي شود. به گفته کارشناسان، اصوات فراتر از 80 دسي بل براي سلامت انسان خطرناک و مضر است و مرگ تدريجي و بي صداي شهروندان را به دنبال دارد.
امروزه حل معضل آلودگي صوتي نسبت به آلودگي هاي ديگر در درجه اهميت کمتري قرار گرفته است، چرا که خطرات بهداشتي ناشي از آن به سرعت قابل رويت نيست، اما نبايد از اين موضوع غافل شد که در دهه هاي اخير بسياري از شهرهاي بزرگ با اين مسئله و عوارض ناشي از آن به عنوان يک معضل زيست محيطي مواجه شده اند. صداهاي غيراستاندارد و آلودگي صوتي آن چنان بر زندگي شهرنشينان سايه افکنده که خيلي ها يادشان رفته است که مي توان بدون مزاحمت هاي شديد صوتي هم زندگي کرد.
پيامدهاي آلودگي صوتي 
امروزه حل معضل آلودگي صوتي نسبت به ديگر آلودگي هاي زيست محيطي در درجه اهميت کمتري قرار دارد، اما با توجه به خطرات بهداشتي ناشي از آن که به سرعت هم قابل رويت نيست، نبايد از اين امر مهم غافل شد.يک پزشک متخصص گوش و حلق و بيني درباره آثار مستقيم اين نوع آلودگي روي شنوايي افراد مي گويد: از دست دادن قدرت شنوايي از ساده ترين پيامدهاي ناشي از سر و صداست.
دکتر«شهابي» با بيان اين که صداهاي مداوم و غيرآزار دهنده نيز براي انسان مضر است، مي افزايد: شنيدن صدايي با شدت صوتي 100 دسي بل به مدت 10 دقيقه به 20 دقيقه استراحت در محيط آرام نياز دارد تا آثار آن جبران شود. وي خاطر نشان مي کند: آثار بلند مدت سر و صدا بر گوش انسان تأثير منفي مي گذارد و حساسيت آن را نسبت به انواع صداها تقليل مي دهد. وي معتقد است: کار کردن در محيط هاي شلوغ و پر سر و صدا، سلول هاي شنوايي را از بين مي برد، به طوري که کري غيرقابل برگشت را به همراه دارد. 
وي حساسيت و شوک عصبي، تحريک پذيري شديد، گرفتگي عضلاني، سرگيجه و آشفتگي خواب، آلرژي، اختلال در تعادل بدن و کاهش فعاليت سيستم گوارشي را از آثار غيرمستقيم آلودگي صوتي ذکر مي کند.وي تأکيد مي کند: از ميان پيامدهاي مختلف آلودگي صوتي، آثار ذهني و رواني بر حسب حساسيت شخص، موقعيت، زمان و حالات رواني وي متفاوت است، اما در مجموع علاوه بر کاهش قدرت فراگيري، تعداد خطاها در انجام فعاليت هاي مختلف را افزايش مي دهد.
دانلود فایل


تحقیق آلودگي صوتي يکي از پيامدهاي زيانبار صنعتي شدن جوامع

آلودگي صوتي يکي از پيامدهاي زيانبار صنعتي شدن جوامع, دانلود تحقیق آلودگي صوتي يکي از پيامدهاي زيانبار صنعتي شدن جوامع, تحقیق در مورد آلودگي صوتي يکي از پيامدهاي زيانبار صنعتي شدن جوامع, تحقیق آلودگي صوتي يکي از پيامدهاي زيانبار صنعتي شدن جوامع, تحقیق,,,

گوناگون

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید