تحقیق آزمایش سازه و مقاومت مصالح

تحقیق آزمایش سازه و مقاومت مصالح

تحقیق-آزمایش-سازه-و-مقاومت-مصالحدانلود تحقیق با موضوع آزمایش سازه و مقاومت مصالح،
در قالب Word و در 140 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :

امروزه مطالعه و تحقيق روي رفتار سازه ها به منظور دسترسي به حداكثر ايمني، همزمان با معيارهاي در سراسر جهان رشد فزاينده اي يافته است. به طوريكه آزمايش روي تك تك اجزاء و يا تركيبي از چند جزء يك سازه، در مقياسهاي بزرگ و واقعي، يك از مهمترين و اساسي ترين نكات مورد توجه پژوهشگران صنعت ساختمان است.
وسايل آزمايشگاهي موجود در كشور ما را ملزم مي سازد كه روي نمونه هاي با ابعاد كوچك و يا نمونه هايي با مقياس كوچك آزمايشهايي صورت گيرد كه اين كار حداكثر مي تواند گوياي رفتار تك تك عناصر تشكيل دهندة سازه بدون در نظر گرفتن عملكرد واقعي آنها در سازة اصلي و در كنار ديگر عناصر ساختمان باشد و بررسي نحوة تاثير بعضي از عوامل موثر بر موضوع مورد مطالعه محدود گردد.
عملكرد نمونه مورد آزمايش به نكاتي كه اهم آنها به قرار زير است، بستگي دارد:
 هندسه سازة
 اندازة سازه
 استفادة همزمان از مصالح گوناگون در كنار يكديگر
 تاثير نوع اتصال و پيوستگي اجزاء و مصالح به يكديگر
لذا در هنگام آزمايش بياد موارد فوق كاملاً مدنظر گرفته شود، تا نتايج حاصل، واقعي و با درصد بالايي قابل اعتماد باشند. به عنوان مثال، ‌براي بررسي رفتار يك پل بايستي تنشها و تغيير شكلهاي ناشي از نيروهاي شامل وزن پل، تردد وسايل نقليه، ارتعاشات، باد، تغييرات درجحه حرارت و … در نظر گرفته شوند.
شايان ذكر است، كه تمامي اينها با آزمايشهاي سادة كششي و فشاري، روي يك قسمت كوچك از نمونة مصالح به كار فته در يك عضو از سازة پل بدست نمي آيد.
همين طور استفاده از فرمولهاي محاسباتي و تعميم آنها به نكات تازه و ناشناخته، ما را ملزم مي سازد كه اعضاي واقعي سازه و يا در مواقعي حتي،‌خود سازه را تحت اثر بارهاي بهره برداري مورد آزمايش قرار دهيم، تا بتوان براساس نتايج آزمايش به آگاهيهاي معتبري دست يابيم ...

تـوضـیـحــاتِ فـایــل :

- این فایل با فرمت Word در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
- تعداد صفحات : 140
- قابل ارائه و مناسب بعنوان تحقیق کلاسی
دانلود فایل


تحقیق آزمایش سازه و مقاومت مصالح

دانلود تحقیق آزمایش سازه و مقاومت مصالح, پاورپوینت آزمایش سازه و مقاومت مصالح, تحقیق در موردآزمایش سازه و مقاومت مصالح, مقاله آزمایش سازه و مقاومت مصالح, دانلود پاورپوینت آزمایش سازه و مقاومت مصالح, آزمایش سازه و مقاومت مصالحpdf , پروژه آزمایش سازه و,,,

معماری

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید