پاورپوینت بررسی آفات مهم گیاهی

پاورپوینت بررسی آفات مهم گیاهی

پاورپوینت-بررسی-آفات-مهم-گیاهی

دانلود پاورپوینت با موضوع آفات مهم گیاهی،
در قالب ppt و در 51 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:


فهرست مطالب:
مگس خربزه
كرم به
کرم سیب
سپردار واوی سیب
شته سیاه باقالا
شته سبز سيب
سرشاخه خوار هلو
شته مومي يا شته خوني سيب
پروانه تخم انگشتري
كنه نمدي مو


بخشی از متن پاورپوینت:

زیست‌شناسی مگس خربزه
در حشرات اين خانواده رگ subcostal هميشه در انتها با يك زاويه قائمه خميدگي نشان مي‌دهد و قبل از ان كه به لبه بال برسد محو مي‌گردد. زمستان را بصورت شفيره در عمق 8 تا 10 سانتي‌متري خاك به سر مي‌برد. در اواسط بهار كه بوته‌هاي خربزه شروع به گل دادن مي‌كنند، مگس ها خارج شده و با تخم ريز خود ميوه‌هايي را كه تازه از گل در آمده‌اند را سوراخ مي‌كنند و از شيره‌هايي كه از آن خارج مي‌گردد، تغذيه مي‌نمايند. 7 تا 10 روز پس از خروج و تغذيه، مگس‌ها جفت‌گيري كرده و ماده‌ها تخم‌هاي خود را در داخل پوست ميوه مي‌گذارند. تخم‌ريزي انفرادي است و هر مگس ماده حدود 100 عدد تخم مي‌گذارد.

کنترل مگس خربزه:
1- مبارزه زراعي بدين ترتيب صورت مي‌گيرد كه ميوه كوچك را در برگ گياه پيچيده و زير خاك مي‌گذارند تا از حمله مگس محفوظ بماند. اين عمل هنگام گل‌گيري خربزه و طالبي انجام مي‌گيرد.

2- سه تا چهار نوبت سم‌پاشي بوسيله فوزالون (زولون) امولسيون 35 درصد يا ديازينون 60 درصد به نسبت 1.5 ليتر در هكتار و اولين سم‌پاشي زماني است كه اكثر ميوه‌ها فندقه باشند. بعد از 6 روز سمپاشي را تكرار مي‌كنند. سایر سموم: 1. تری کلروفن (دیپترکس) sp80% و 1.5 کیلوگرم 2. دیمتوآت (روکسیون) EC40%  و 1.5 لیتر در هکتار.
و ...
توضیحات:
این فایل شامل پاورپوینتی با موضوع " آفات مهم گیاهی " می باشد که در حجم 51 اسلاید، همراه با توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند توسط دانشجویان به عنوان ارائه کلاسی (سمینار و کنفرانس کلاسی) مورد استفاده قرار گیرد.

دانلود فایل


پاورپوینت بررسی آفات مهم گیاهی

پاورپوینت بررسی آفات مهم گیاهی,آفات مهم گیاهی,تحقیق آفات مهم گیاهی,پاورپوینت آفات مهم گیاهی,مگس خربزه,كرم به,کرم سیب,سپردار واوی سیب,شته سیاه باقالا , آفات مهم گیاهی,آفات و بیماریهای گیاهان زینتی,آفت گیاهان آپارتمانی,آفات و بیماری های گیا,,,

کشاورزی و زراعت

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید