پاورپوینت آزمون هوش وکسلر کودکان

دینا فایل "|" جدیدترین فایل ها "|" تماس با ما

پاورپوینت آزمون هوش وکسلر کودکان

پاورپوینت آزمون هوش وکسلر کودکان

پاورپوینت-آزمون-هوش-وکسلر-کودکان

دانلود پاورپوینت آزمون هوش وکسلر کودکان،
با فرمت ppt و در 29 اسلاید قابل ویرایش.

بخشی از پاورپوینت :
وكسلر در سال 1946 به فكر تدوين آزموني براي كودكان افتاد و در سال 1949 اين آزمون ساخته شد (كرمي، 1382).
مقياس هوشي و كسلر كودكان در آغاز به عنوان فرم نزولي مقياس اصلي و كسلر – بلويو تهيه شد (سيشور، وزمن، داپلت، 1950).
بسياري از سؤال‌هاي آن از سؤال‌هاي مقياس بزرگسالان انتخاب و سؤال‌هاي ساده‌تر مشابهي به هر يك از آزمون‌هاي فرعي افزوده شد (آناستازي ترجمه براهني، 1364).
فرم اوليه وكسلر كودكان از 5 سال تا 15 سال كاربرد داشت و براي هر سن زماني معين
(هر سه ماه)‌يك جدول تبديل نمرات خام به نمره تراز شده داشت (هاشمي و بطحايي، 1353).
اين آزمون در سال 1972 مورد تجديدنظر قرار گرفت و در سال 1974 انتشار يافت، آزمون تجديدنظر شده دامنه سني 6 سال تا 16 سال و 11 ماه و 30 روز را در بر مي‌گيرد (كرمي، 1382). هوش آزماي وكسلر كودكان از 12 خرده آزمون تشكيل شده كه به 2 گروه كلامي و غير كلامي تقسيم مي‌شوند. اكثر آزمون‌هاي كلامي بين خود و اكثر آزمون‌هاي غير كلامي بين خود همبستگي بالايي نشان مي‌دهند، اما همبستگي بين آزمون‌هاي دو گروه كلامي و غير كلامي نسبتا ضعيف است. به عبارت ديگر همبستگي‌هاي درون گروهي خيلي بيشتر از همبستگي‌هاي بين گروهي است (گنجي، 1368).
هوش آزماي وكسلر براي كودكان در حال حاضر از بهترين انواع هوش‌آزما جهت سنجش هوش كودكان به شمار مي‌رود (هاشمي و بطحايي، 1352). و هنوز هم در نوع خود بي‌رقيب است و در تمامي جداول مربوط به دو آزمون معتبر روان‌شناسي جزو ده آزمون اول نام برده مي‌شود (لطف عليزاده).
در همه خرده آزمون‌ها، سؤال‌ها به ترتيب سطح دشواري يعني از آسان به مشكل تنظيم شده است و آزمون به صورت فردي اجرا مي‌شود. براي تبديل نمرات خام به نمرات تراز شده براي هر گروه سني (4 ماه) هنجار جداگانه‌اي تنظيم شده است (كرمي، 1382).
دانلود فایل


download

روانشناسی , علوم تربیتی , آزمون هوش وکسلر کودکان, دانلود پاورپوینت آزمون هوش وکسلر کودکان, پاورپوینت در مورد آزمون هوش وکسلر کودکان, تحقیق آزمون هوش وکسلر کودکان, پاورپوینت درباره آزمون هوش وکسلر کودکان, پاورپوینت راجع به آزمون هوش وکسلر کودکان, پاور,,,

روانشناسی و علوم تربیتی

فوریتهای پزشکی در کودکان

سایر رشته های فنی مهندسی

تحقیق استاندرادهاي OSHA

روانشناسی و علوم تربیتی

تحقیق استاندرادهاي OSHA

روانشناسی و علوم تربیتی

72 دیو

کتب علوم جفر و رمل

مجموعه علم جفر

کتب علوم جفر و رمل

تحقیق استاندرادهاي OSHA

روانشناسی و علوم تربیتی

دسترسی سریع

دینا فایل

هدف ما در دینا فایل ارائه بهترین فایل ها در بستری امر و مطمئن برای کاربرانی که نیاز به فایل هایی ارزشمند دارند. جهت ارتباط با ما با ای دی تلگرامی زیر در ارتباط باشید @hi_helper