پاسخنامه آزمون كشف المحجوب

پاسخنامه آزمون كشف المحجوب

پاسخنامه-آزمون-كشف-المحجوببخشی از متن اصلی :

1-    نام كتاب  بيانگر محتواي كتاب است چون موضوع اين كتاب بيان راه حق و شرح كلمات تحقيق و كشف حجب بشريت است ،‌نام كشف المحجوب با آن مناسب است .
2-     حفظ آدابي كه در قرآن آمده است «‌فإذا قرأت القرآن فاستعذ بالله من الشيطان الرجيم »‌و استعاذت و استخارت به معني تسليم امور خود به خداوند  است كه صلاح بندگان خداوند بهتر داند و خير و شري كه به بنده رسد او مقدر كرده است . پس بنده بايد امورخود را به خداوند تسليم كند تا شر نفس و امارگي از بنده دفع كند و خيريّت و صلاح وي بدو ارزاني دارد .
3-     نيت برانجام فعل سبقت دارد و در عين حال نيت بر فعل رجحان دارد چنانكه  پيامبر ( ص)  فرموده است : «‌نية‌المومن خير من عمله » پس نيت هر فعل علت آن فعل است و نيت هر فرد ذهني است  و جنبة عيني ندارد .
4-    حجاب ريني : حجاب ذاتي است « بل ران علي قلوبهم ما كانوا يكسبون »‌و كشف آن محال است « انّ الذين كفرو سواء عليهم أانذرتهم أم لم تنذرهم لا يومنون » و پيدايش اين نوع حجاب به ارادة الهي است « ختم الله علي قلوبهم » حجاب عيني : حجاب صفتي است كه كشف آن ممكن است زيرا تبديل صفات ممكن است .
6-    همانا از  ميان بندگان دانشمندان از خدا مي ترسند . ترسي كه در اعمال ظاهر شود را تعبير به خشوع كرده اند و ترسي كه در دل باشد را تعبير به خضوع  كرده اند. عرفان مسبوق به جهل است ولي علم لزوماً اينگونه نيست .
12- فقر اعتباري : عدم بهره مندي بنده از اسباب دنيوي – فقر حقيقي : نيازمندي مطلق بشر به وجود الهي
غناي اعتبار ي:‌بهره مندي بنده از اسباب دنيوي -  غناي حقيقي : بي نيازي مطلق الهي
19- حقيقت : جنبة باطني و اصلي امور -  رسم : جنبه ظاهري و فرعي امور – نعت : صفت يا ذكر اوصاف نيكوي كسي حق : وجود الهي  - خلق : مخلوقات الهي – تصوف در حقيقت ماية‌ آشكار شدن عظمت الهي و ستايش حق است ودر ظاهر و بين مردمان ماية ستايش اهل آن است .

این فایل به همراه چکیده ، فهرست مطالب ، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمتword  در اختیار شما قرار می‌گیرد

تعداد صفحات : 16

دانلود فایل


پاسخنامه آزمون كشف المحجوب

پاسخنامه آزمون كشف المحجوب,كشف المحجوب,کشف,دانلود پاسخنامه,پاسخنامه,خرید پاسخنامه,المحجوب,تحقیق پاسخنامه آزمون كشف المحجوب,بررسی پاسخنامه آزمون كشف المحجوب,مقاله پاسخنامه آزمون كشف المحجوب,پروژه پاسخنامه آزمون كشف المحجوب,تحقیق در مورد پاس

فقه و علوم اسلامی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
فقه و حقوق اسلامی
روانشناسی و علوم تربیتی
کتب علوم جفر و رمل
کتب علوم جفر و رمل
کتب علوم جفر و رمل
معارف اسلامی
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
نُت آسان آهنگ برای هنگدرام
آزمون های پروانه اشتغال نظام مهندسی معدن
علوم انسانی
آموزش
آموزش
آموزش
آموزش
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید