پاورپوینت ارتباط قانون و اخلاق

پاورپوینت ارتباط قانون و اخلاق

پاورپوینت-ارتباط-قانون-و-اخلاق

دانلود پاورپوینت با موضوع  ارتباط قانون و اخلاق،
در قالب ppt و در 14 اسلاید، قابل ویرایش.


بخشی از متن پاورپوینت:
پرستاران اغلب در ارتباط با مسئوليتهاي خود مسائل مختلف اخلاقي را بيان مي كنند ، شاغلين اين حرفه بايد  بدانند كه مسئوليتهاي اخلاقي و قانوني آنها از هم جدا نيستند.
پرسنل پرستاري كه به عنوان ارائه دهنده مراقبت به مددجو بيشترين تماس و ارتباط را  با  وي دارند، در زنجيره ي عوامل مؤثر بر رضايت مندي بيماران از جايگاه ويژه اي برخوردارند.
پرستاري حرفه اي است كه در آن  تجربه ، احساسات ، عواطف  و رابطه ها مجموعه كار روزانه ي  آنها  را
تشكيل مي دهد. 
پرستاران كه اكثراً با افراد بيماري سرو كار دارند كه بر اثر درد و رنج ناشي از بيماري و نگراني، طاقت خود را از دست داده و حساس و زود رنج و حتي گاهي پرخاشگر مي شوند.
پرستاري كه به خلق و خوي انساني و اسلامي آراسته است بايد هميشه در برابر برخورد تند بيمار، از خود متانت و برادباري نشان دهد و كينه اي از آنان به دل نگيرد كه خداوند انسانها را به داشتن صبر بشارت داده است.
با توجه به اينكه فعاليت هاي پرستاري غالبا با اصول حقوقي هدايت مي شوند بنابر اين توجهات اخلاقي براي پرستاران از مسائل اوليه و مهم مي باشد.
در جايي كه بر اخلاقيات تاكيد زيادي شده باشد ، استانداردهاي قانوني و حقوقي ، حداقل استانداردي است كه بايد اجرا گردد.
مثلا اجتناب از درمان يا خاتمه درمان يكي از موارد موضوعه اخلاقي است .
پرستار است كه بايد قوانين را با برقراري ارتباط خوب و صحيح و با توجه با اخلاق پرستاري كه برگرفته از آميزه هاي غني و پربار ديني ما مسلمانان است طوري براي همكاران و بيماران توضيح داده و اجرا نمايد ، كه مشكلي از نظر قانوني و اخلاقي پيش نيايد و براي همكاران و بيماران نيز تفهيم شده و سوتفاهمي پيش نيايد.
پرستار بايد خدمات خود را با احترام قائل شدن براي ارزش انسانها و با در نظر گرفتن ويژگي هاي هر مراجعه كننده بدون توجه به وضعيت اقتصادي ، اجتماعي و شخصي و فقط در رابطه با مسائل مربوط به سلامتي بيمار به آنان ارائه نمايند.
بارها به اين مشكل برخورده ايم كه مسئله اي كه از نظر قانون و كار صحيح بوده از نظر اخلاقي قابل اجرا نبوده و بالعكس . در اينجاست كه پرستار با درايت و تشخيص آن موقعيت خاص بايد طوري كار كند كه مشكل حل شود و مورد قانوني نيز پيش نيايد و چون پرستار با بيمار كار مي كند و بيمار و كسان بيمار از نظر عاطفي و خلقي ممكن است حالت طبيعي نداشته باشند .
پرستار بايد با صبوري و درك موقعيت خاص بيماران و همراهان و خانواده شان طوري كار كند كه از نظر اخلاقي نيز پذيرفته باشد.
ما ميگوييم پرستار استاد ارتباط است زيرا برقراري ارتباط مناسب و مؤثر با كسي كه درد دارد و بيمار است و مراجعه كننده به مراكز بهداشتي و درماني است مشكل است .
وظيفه اخلاقي پرستار حمايت از حق بيمار در دانستن اهداف و اهميت روند جاري درمان است .
مواردي كه اخذ رضايت نامه از نظر قانوني لازم نيست :  
معاينه بهداشتي كودكان در مدارس
زندانيان در ندامتگاه
معاينه مسافرين در قرنطينه
در موارد همه گيري يك بيماري مسري
 ...
ولي همواره در اتاق عمل ها ، اورژانس ها و بخش هاي ويژه مشاهده مي شود كه پرستاران حتما در كمترين زمان به دنبال توضيح دادن و گرفتن رضايت نامه ضمني و شفاهي و كتبي از بيماران هستند .
اخلاق پرستار از ديدگاه اسلام ، هم بستگي محبت و دوستي ، ايثار ، تقوي ، وقار ، عدالت، تفكر ، فروتني و تواضع است .
دانلود فایل


پاورپوینت ارتباط قانون و اخلاق

ارتباط قانون و اخلاق, دانلود پاورپوینت ارتباط قانون و اخلاق, پاورپوینت در مورد ارتباط قانون و اخلاق, تحقیق ارتباط قانون و اخلاق, پاورپوینت درباره ارتباط قانون و اخلاق, پاورپوینت راجع به ارتباط قانون و اخلاق, پاورپوینت آماده ارتباط قانون و اخلاق, تحقی,,,

سایر

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
سایر گرایش های مدیریت
سایر گرایش های مدیریت
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
مجموعه تصاویر شاتر استوک
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید