پاورپوینت Osteoporosis پوکی استخوان

پاورپوینت Osteoporosis پوکی استخوان

پاورپوینت-osteoporosis-پوکی-استخوان

دانلود پاورپوینت با موضوع Osteoporosis پوکی استخوان،
در قالب ppt و در 48 اسلاید، قابل ویرایش.


بخشی از متن پاورپوینت:
استخوان
استخوان یکی از بزرگ ترین اعضای بدن است .این بافت زنده قادر به تغییر ساختارخود در نتیجه فشار های موجود است .این بافت در طول زندگی نه ثابت می ماند و، نه بدون تغییربلکه ،کاملا فعال بوده و دائما تغییر می کند حتی در سنین پیری  .این عضو دارای رگهای خونی ،سلولهای زنده و اعصاب است و در صورتی که فعالیتی نداشته باشد یا فشاری بر آن وارد نشود ،مانند فلج اندامها تحلیل می رو د و ضعیف و شکننده می شود.
وظایف اسکلت
استخوان بندی به طور کلی وظایف زیر را در بدن انسان به عهده دارد.
1-استوار نگاه داشتن بدن و شکل دادن به آن .
2- محافظت (protection) از اعضای درونی بدن مانند قلب ، ریه وغیره
3-تامین حرکت بدن (movement)
  4-ذخیره مواد معدنی (Mineral reservoir) کلسیم و فسفر
تولید سلولهای خونی
ماده بنیادی (matrix) این ماده ازدو جزوآلی و معدنی  تشکیل شده است.جزو آلی آن الیاف کلا ژن است که به وسیله  ماده سیمانی(نوع گلیکو پروتئین) به هم متصل می شوند و جزو معدنی آن ، که 65در صد وزن استخوان را شامل می شود ،در بین الیاف قرار دارد و بیشتر به صورت بلور فسفات کلسیم است . نحوه رسوب این املاح در ماده بنیادی به شکل تیغه ای  می باشد و در بین خود حفره هایی به نام کپسول  ( Lacuna) برای سلولهای استخوانی دارند. اگر این تیغه ها به صورت شبکه های نامنظم و منشعب قرار گیرند بافت استخوانی را اسفنجی (Spongy) می گویند. دربین شبکه نا منظم فوق ،حفره های کوچکی وجود دارد که از مغزاستخوان پر شده است .در صورتی که تیغه ها به صورت منظم و متحد المرکز قرار گیرند ،این نوع استخوان را متراکم  (COMPACT) می گویند .


دانلود فایل


پاورپوینت Osteoporosis پوکی استخوان

پزشکی , پرستاری , Osteoporosis پوکی استخوان, دانلود پاورپوینت Osteoporosis پوکی استخوان, پاورپوینت در مورد Osteoporosis پوکی استخوان, تحقیق Osteoporosis پوکی استخوان, پاورپوینت درباره Osteoporosis پوکی استخوان, پاورپوینت راجع به Osteoporosis پوکی است,,,

پزشکی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید