پاورپوینت نظریه رشد شناختی پیاژه

پاورپوینت نظریه رشد شناختی پیاژه

پاورپوینت-نظریه-رشد-شناختی-پیاژه

دانلود پاورپوینت با موضوع نظریه رشد شناختی پیاژه،
در قالب ppt و در 24 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:

مراحل رشد پیاژه
شش خرده مرحله مرحله حسی- حرکتی
ویژگی های مرحله پیش عملیاتی
مرحله عملیات عینی 7 تا 11سالگی
آخرین مرحله رشد شناختی
تعامل موجود زنده با محیط
فرایند سازگاری
جذب
انطباق
فهرست منابع


قسمتی از متن پاورپوینت:
پیاژه در اثر نتایج برگرفته از پژوهش های خود ، مرحله حسی- حرکتی را به شش خرده مرحله تقسیم کرده است که عبارت اند از:

اول: تولد تا 2 ماهگی (دوره غلبه ی بازتاب های شرطی مانند مکیدن)
دوم: 2تا 4 ماهگی (دوره جذب تجارب جدید و انطباق و طراحی ساختارهای جدید شناختی مانند شیشه به جای پستا نک و گرفتن اسباب بازی.
سوم:4 تا 8 ماهگی (دوره درک علت و معلول های ساده و هماهنگی حواس بینایی و لامسه. مثال : آخر باری که نوزاد با دست خود به شیشه زد،به او شیر داده شد و بدین ترتیب او حالا طرحی را برای دست زدن به شیشه ی شیر آغاز می کند.
چهارم: 8 تا12 ماهگی (دوره درک بسیار ساده از مفهوم زمان و دوره ی درک بقای شی ء مثال : نوزادی که گریه می کند تا کسی او را بلند کند وقتی صدای پای پدرش را در راهروی منتهی به اتاقش می شنود ساکت می شود. او می داند که بیش از چند ثانیه ی دیگر تا آرامش او فاصله نمانده است.
پنجم: 12 تا 18 ماهگی ( دوره ی آغاز تجربه کردن جهان خارج و دستیابی به اولین تجارب حل مسئله و افزایش تقلید از سایرین. مثال: کودکان وسایل را پرت می کنند،گاز می گیرند ، لجاجت می ورزند، اشیاء می شکنند، صرفاً برای اینکه ببینند چه اتفاق می افتد.
ششم: 18 تا 24 ماهگی (دوره ی آغاز فکرکردن، ایجاد تصور اشیاء در ذهن خود و دستیابی به راه های جدید برای حل مسأله ...


توضیحات:
این فایل شامل پاورپوینتی با موضوع 'نظریه رشد شناختی پیاژه' می باشد که در حجم 24 اسلاید، همراه با توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند توسط دانشجویان به عنوان ارائه کلاسی (سمینار و کنفرانس کلاسی) مورد استفاده قرار گیرد.

پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن کلیه اصول و علائم نگارشی و چیدمان جمله بندی رعایت گردیده است و قالب آن را نیز به دلخواه می توان تغییر داد.
دانلود فایل


پاورپوینت نظریه رشد شناختی پیاژه

پاورپوینت نظریه رشد شناختی پیاژه,تحقیق نظریه رشد شناختی پیاژه,مقاله نظریه رشد شناختی پیاژه,نظریه رشد شناختی پیاژه,مراحل رشد پیاژه,ویژگی های مرحله پیش عملیاتی,آخرین مرحله رشد,نظریه رشد شناختی پیاژه چیست,آشنایی با نظریه رشد شناختی پیاژه

روان شناسی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید