تحقیق آجر نسوز

تحقیق آجر نسوز

تحقیق-آجر-نسوز

دانلود تحقیق با موضوع آجر نسوز،
در قالب word و در 32 صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
اپراتورها بر روي برخي از دستگاهها با اين گونه مواد در عمليات كاملاً رضايت بخش و مطلوب مي باشد. اما ديگران كه سعي در آنها داشته اند در دستيابي به موفقيت هاي اقتصادي با شكست موجه شده اند،مواد قابل ريخته گري با آلومينيوم بالا (بسيار زياد) به طور عادي با روكش هاي الومينيومي بالا مورد استفاده قرار گرفته اند و مواد قابل ريختگي سيليس با پوشش سيلس مورد استفاده قرار گرفته اند . از آنجائيكه آن غالباً قسمت مياني و مركزي يك پوشش مي باشد كه ابتدا در معرض فرسايش و تحليل رفتن قرار مي گيرد . 
كشش و جاذبه واضح و آشكاري در قادر بودن در تعمير يك ناحيه بوسيله كوبيدن وجود داشته است . و همچنين در آوردن پوشش عقب در سرويس و اجازه دادن به استفاده كامل از بقيه موادنسوز باقي مانده در ان نسبت فرسايش و تحليل سرعت كمتري داشته است وجود داشته است .
در كوره هاي قوسي با ظرفيت 25 تن ، نمونه اي از آجرهاي پوششي آلومينيومي تا بيش از 200ريختگي وجود دارد . براي كوره هاي بزرگ از ظرفيت 150 تن مدت زمان از 110 يك امر بسيار خوب مد نظر قرار مي گيرد . و دستگاههاي زيادي وجود دارد كه عمر پوشش تا حد جزئي بيشتر از 60 مي باشد .
پوشش نسوز :
مواد نسوزي كه درپوشش هاي نسوز كوره هاي قوسي الكتريكي اصلي مورد استفاده قرار مي گيرند ممكن است كه از مواد مغناطيسي و يا مغناطيسي كروم و يا dolomite باشد. آجرها ممكن است بعد از اينكه به شكل آجر گرفتند پخته شوند و يا نا پخته باقي بمانند.dolomite  هاي قير اندود شده ممكن است در قطعات و بلوك هاي كوبيده شده بزرگ مورد استفاده قرار بگيرند و آجرها ممكن است در قطعات و بلوك هاي كوبيده بزرگ مورد استفاده قرار بگيرند و آجرها  ممكن است در كنار هم گذاشته شوند تا قطعات تكميلي پوشش نسوز شكل بگيرند به صورتيكه مجرا ممكن است به وسيله گذاشتن در يك تعدادي از قطعات و بلوك هاي بسيار بزرگ به جاي ساختن پوشش نسوز با آجرها به تنهايي در تراز همديگر قرار بگيرند .
چندين سال قبل پوشش نسوز در كوره هاي قوسي به دو قسمت تقسيم شده بود : يك پوشش نسوز عقبي كه نسبتاً نازك بود و يك ميزان شخصي از مواد عايق را فراهم مي اورد و در نزديكي پوسته بود و يك پوشش نسوز كار كه در معرض نعويض منظم بود در كوره هاي مدرن عالباً اين عمل براي استفاده از يك پوشش نسوز به تنهايي مي باشد كه به طور كامل در هر زمان كه كوره مجدداً پوشش داده شودبرداشته مي شود و در نزديكي پوسته فولادي قرار دارد . عقيده براين مي باشد كه براي عمر پوشش نسوز براي داشتن گرماي هدايت شده از طريق پوسته بوسيله اين روش مفيد مي باشد كه در مقايسه با عايق سازي كه در موقعيكه يك پوشش نسوز عقبي جداگانه مورد استفاده قرار مي گرفت اثر مي گذارد ارجهيت دارد.
دانلود فایل


تحقیق آجر نسوز

آجر نسوز, دانلود تحقیق آجر نسوز, تحقیق در مورد آجر نسوز, تحقیق آجر نسوز, تحقیق درباره آجر نسوز, تحقیق راجع به آجر نسوز, تحقیق آماده آجر نسوز, تحقیق در مورد آجر نسوز, پاورپوینت آجر نسوز, ورد , word , تحقیق با موضوع آجر نسوز, pdf

مهندسی متالورژی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
مهندسی متالورژی
مهندسی متالورژی
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید