تحقیق حفظ سلامتي پوست با تغذيه مناسب

تحقیق حفظ سلامتي پوست با تغذيه مناسب

تحقیق-حفظ-سلامتي-پوست-با-تغذيه-مناسب

دانلود تحقیق با موضوع حفظ سلامتي پوست با تغذيه مناسب،
در قالب word و در 10 صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
تغذيه کافي و مناسب باعث شفافيت و روشن شدن پوست شما مي شود. اگر فردي را ببينيد با مشاهده پوست او ممکن است فوراً بگوييد که آيا فرد سالمي است يا خير؟
آنتي اکسيدان ها نقش مهمي در حفظ سلامتي پوست دارند و در برابر نور خورشيد و ساير مواد مخرب محيطي از پوست محافظت مي کنند. 
اين مواد به شکل ويتامين ، املاح يا فيتوکميکال ها ( رنگدانه هاي گياهي ) هستند که از تخريب غشاهاي سلولي توسط راديکال هاي آزاد جلوگيري مي کنند. 
ويتامين C ، ويتامين E ، بتاکاروتن و ساير رنگدانه هاي گياهي نمونه اي از آنتي اکسيدان ها هستند که خطر بروز بيماري ها را کاهش مي دهند. 
با توجه به اينکه پوست مانند يک سد حفاظتي براي بدن عمل مي کند، بايستي با رعايت يک برنامه غذايي مناسب اين سد حفاظتي را تقويت کنيد. 
مطالعات علمي نشان داده مصرف يک رژيم غذايي کم چرب در افرادي که سابقه ابتلا به سرطان پوست را داشته اند، رشد سلول هاي سرطاني را کاهش داده است. در حالي که رژيم غذايي پرچرب اثر عکس داشته است. 
 ويتامين C ، ويتامين E و بتاکاروتن نمونه هايي از مواد آنتي اکسيدان هستند که نقش مهمي در حفظ سلامتي پوست دارند.
طي يک مطالعه به تعدادي فرد مسن ( بالاي 70 سال ) که در کشورهاي اروپايي زندگي مي کردند، يک رژيم غذايي شامل ميوه ، سبزي ، آجيل ، ماست ، حبوبات ، تخم مرغ ، روغن هاي گياهي ، غلات سبوس دار ، چاي و آب داده شد. بعد از مدتي ديده شد افرادي که اين مواد غذايي را مصرف کرده اند ، نسبت به کساني که گوشت قرمز ، شير پرچربي ، کره ، سيب زميني سرخ شده و شيريني جات خورده بودند، کمتر دچار چين و چروک پوست شده اند. البته نبايد فکر کنيد که تغيير وضعيت برنامه غذايي شما (مثلاً از حالت دوم به حالت اول) مي تواند تمام چين و چروک هاي پوست شما را از بين ببرد يا جلوي پيرشدن پوست شما را کاملاً بگيرد. ولي اين هم غلط است که هر چه مي خواهيد بخوريد و فکر کنيد تاثيري روي پوست شما ندارد. 
هر چيزي که مي خوريد، روي هر کدام از اندام هاي شما تاثيري مي گذارد و پوست نيز از اين تأثير مستثني نيست. شايد فکر کنيد استفاده از کرم هاي گران قيمت مواد مغذي لازم براي پوست شما را تأمين مي کنند. اما اينطور نيست. مصرف اين گونه کرم ها تغذيه کافي و مناسب را براي پوست فراهم نمي کنند. 

دانلود فایل


تحقیق حفظ سلامتي پوست با تغذيه مناسب

حفظ سلامتي پوست با تغذيه مناسب, دانلود تحقیق حفظ سلامتي پوست با تغذيه مناسب, تحقیق در مورد حفظ سلامتي پوست با تغذيه مناسب, تحقیق حفظ سلامتي پوست با تغذيه مناسب, تحقیق درباره حفظ سلامتي پوست با تغذيه مناسب, تحقیق راجع به حفظ سلامتي پوست با تغذيه مناسب,,,

پزشکی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
مسمومیت شناسی و پزشکی قانونی
مسمومیت شناسی و پزشکی قانونی
مسمومیت شناسی و پزشکی قانونی
سایر رشته های پزشکی
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
آزمون های پروانه اشتغال مهندسی معدن
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید