تحقیق تغذیه وریدی و تغذیه تزریقی و مراقبت های پرستاری آن

تحقیق تغذیه وریدی و تغذیه تزریقی و مراقبت های پرستاری آن

تحقیق-تغذیه-وریدی-و-تغذیه-تزریقی-و-مراقبت-های-پرستاری-آن

دانلود تحقیق با موضوع تغذیه وریدی و تغذیه تزریقی و مراقبت های پرستاری آن،
در قالب word و در 36 صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
تغذيه تزريقي روش تامين نياز غذايي است كه در آن مواد غذايي از راه وريد داده مي شوند.دو روش براي اين گونه تغذيه وجود دارد:تغذيه تزريقي محيطي(PPN)و تغذيه وريدي كامل(TPN).
تغذيه تزريقي محيطي(Peripheral Parenteral Nutrition) يا (PPN ) تنها قسمتي از نيازهاي روزانه بدن را تامين مي كند و مكمل تغذيه دهاني است.اين روش در بيماراني كه اختلال عملكرد گوارشي دارند،به علت عدم توانايي در دريافت مواد مغذي كافي نيازمند تغذيه درماني كوتاه مدت(كمتر از 10 روز) مي باشند،انديكاسيون دارد.
تغذيه وريدي كامل (Total Parenteral Nutrition) يا (TPN) كليه نياز هاي تغذيه اي روزانه بدن را فراهم مي كند.اين روش مي تواند در بيمارستان يا منزل مورد استفاده قرار گيرد.TPNدر بيماراني كه نمي توانند به صورت روده اي تغذيه شوند و به حمايت تغذيه اي به مدت بيش از 10 روز نياز دارند انديكاسيون دارد. .اصطلاح ديگري كه براي  TPNبرده مي شود هايپرآليمينيشن (Hyperalimination)است.
آشنايي با محلول هاي تغذيه وريدي
تغذيه كامل وريدي
1-دكستروز20%تا70%(يك ليتر دكستروز25 % معادل 850كالري غير پروتئيني است.)
بخش اعظم كالري مورد نياز براي  كمك به حفظ تعادل پروتئين را فراهم مي كند كه ميزان كالري مورد نياز براي حفظ تعادل نيتروژن بستگي به شدت ناخوشي بيمار دارد.
2-اسيدهاي آمينه كريستالين(5/2%تا15%)
به منظور تامين پروتئين كافي براي جايگزين نمودن اسيدهاي آمينه ضروري،حفظ ذخاير پروتئين و پيشگيري از دفع پروتئين از بافت هاي عضلاني را بر عهده دارد.
دانلود فایل


تحقیق تغذیه وریدی و تغذیه تزریقی و مراقبت های پرستاری آن

تغذیه وریدی و تغذیه تزریقی و مراقبت های پرستاری آن, دانلود تحقیق تغذیه وریدی و تغذیه تزریقی و مراقبت های پرستاری آن, تحقیق در مورد تغذیه وریدی و تغذیه تزریقی و مراقبت های پرستاری آن, تحقیق تغذیه وریدی و تغذیه تزریقی و مراقبت های پرستاری آن, تحقیق درب,,,

پزشکی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
مسمومیت شناسی و پزشکی قانونی
مسمومیت شناسی و پزشکی قانونی
مسمومیت شناسی و پزشکی قانونی
سایر رشته های پزشکی
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
هایسنس HISENSE
سایر رشته های پزشکی
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید