تحقیق چک و سفته

دینا فایل "|" جدیدترین فایل ها "|" تماس با ما

تحقیق چک و سفته

تحقیق چک و سفته

تحقیق-چک-و-سفته

دانلود تحقیق با موضوع چک و سفته،
در قالب word و در 29 صفحه، قابل ویرایش شامل:


فهرست مطالب:
چک   
بخش‌های یک چک   
واژه و ترکیبات آن   
شرایط چک معتبر   
سفته   
شرایط شکلی سفته معتبر   
کاربرد چک   
چک سفید امضاء و ماهیت حقوقی آن   
منابع

بخشی از متن تحقیق:
چک
این نوشتار درباره چک در اقتصاد است.
چک به معنی برگهٔ تاریخ‌دار و دارای ارزش مالی است که معمولاً برای خرید در حال و پرداخت در آینده استفاده می‌شود. صاحب چک پس از نوشتن مبلغ ارزش آن و تاریخ موردنظر برای وصول، چک را امضا می‌کند. در تاریخ ذکر شده - تاریخ سررسید - فردی که چک را دریافت کرده است به بانک مراجعه می‌کند و مقدار وجه مشخص شده را از حساب جاری فرد صادر کننده دریافت می‌کند.
طبق قانون چک در ایران، شخص باید در زمان نوشتن چک به اندازهٔ مبلغ مندرج در آن در حساب خود وجه نقد، اعتبار و یا پشتوانهٔ قابل تبدیل به وجه نقد داشته باشد. تفاوت چک با کارت‌های اعتباری هم در همین است.
البته امروزه این قانون معمولاً در مبادلات پولی‌ای که بوسیلهٔ چک انجام می‌شود، رعایت نمی‌گردد و در نتیجه در چند سال اخیر تعداد افرادی که بدلیل چک برگشتی - یعنی چکی که در تاریخ مشخص شده، مقدار وجه وعده داده شده را تأمین نکند - به زندان می‌افتند رو به افزایش گذاشته است.

دانلود فایل


download

تحقیق چک و سفته ,تحقیق در مورد چک و سفته ,دانلود تحقیق چک و سفته ,پروژه چک و سفته , دانلود تحقیق حقوق در مورد چک و سفته ,بررسی چک و سفته ,تحقیق حقوق چک و سفته , مقاله چک و سفته , پایان نامه حقوق پیرامون چک و سفته

حقوق

تحقیق کسب و کار کوچک

روانشناسی و علوم تربیتی

دسترسی سریع

دینا فایل

هدف ما در دینا فایل ارائه بهترین فایل ها در بستری امر و مطمئن برای کاربرانی که نیاز به فایل هایی ارزشمند دارند. جهت ارتباط با ما با ای دی تلگرامی زیر در ارتباط باشید @hi_helper