دانلود مقاله تولیدگلاب 90 ص

دانلود مقاله تولیدگلاب 90 ص

تولیدگلاب 90 ص - word (..doc) - فایل وورد - عمران - عمران

نوع و پسوند فایل : word (..doc)

89 صفحه

مختصری از محتویات فایل :

 

‏1

‏فصل اول كليات

‏تعريف، ويژگيها و مشخصات محصول توليدي:

‏گلاب به حاصل تقطير گل هاي سرخ محمدي Rosa dama scenamiller‏ تازه چيده شده و مخلوط آن با آب كه اساس اضافي آن از محلول ابكي جدا شده است اطلاق مي گردد. البته در ساير كشورها مثل تركيه، بلغارستان و فرانسه از گونه هاي ديگر گل سرخ براي تهيه گلاب استفاده مي شود. در حقيقت گلاب محصول سنتي ايران مي باشد كه برگرفته از گلهاي تازه محمدي مي باشد و در مورد آن همين بس كه متبرك به نام حضرت رسول (ص) مي باشد و نام آن حضرت را به همراه دارد.

‏توليد گل محمدي و تهيه گلاب سالانه براي هزاران خانواده ايراني اشتغال ايجاد مي كند و گردانندگان اين رشته بوي خوش طبيعت را به خانه علاقه مندان مي برد.

‏گلاب ايراني جنبه صادراتي دارد و نشانه مرغوبيت آن ايراني بودنش مي باشد به طوريكه خانه كعبه كه قبله مسلمين جهان است با گلاب ناب ‏محمدي‏ كاشان شسته مي شود.

‏از آنجا كه گلاب براي طعم دادن به مواد غذايي، آشاميدني و يا به عنوان ماده معطر كننده به كار مي رود بنابراين ويژگيهايش بايد به صورتي باشد كه خطري براي مصرف كننده نداشته باشد.

‏ويژگيهاي آن شامل موارد زير مي باشد.

‏ويژگي ظاهري:‏ از اين لحاظ گلاب بايد زلال، بي رنگ، بدون سود و رسوب، فاقد ذرات خارجي، فاقد بوي ترشيدگي با هر نوع تخمير، فاقد بوي پختگي، داراي بوي ويژه گل سرخ، طعمي مطبوع و مختصري مايل به تلخي باشد. ضمناً واكنش گلاب بايد اسيدي باشد PH= 3.5-5,5‏

‏ويژگي مواد اوليه‏: آبي كه در تهيه گلاب به كار مي رود بايد مطابق با ويژگيهاي استاندارد آب آشاميدني شماره هاي 1053 و 1011 باشد. آب مقطر مورد استفاده براي رقيق كردن گلاب بايد تازه و تقطير شده باشد و براي تهيه گلاب از گلبرگهاي گل سرخ محمدي كه تازه چيده شده باشد استفاده مي گردد.

‏2

‏ويژگي شيميايي: اسانس:‏ اسانس گل سرخ مايع روغني بيرنگ يا زرد است با طعم و بوي مشخص كه در 25 درجه به حالت مايع چسبنده درمي آيد و در اثر سرد شدن تدريجي شكل توده متبلوري به خود مي گردد و در اثر گرم كردن مجدداً مايع مي شود. اين اسانس از دو بخش جامد و مايع تشكيل شده تركيبات شيميايي آن الكلهاي ‏ترپني‏ مانند ژرانيول و ستبرونلول، ردنيول و نرول از همه مهمتر هستند و نرول موجود در آن به ميزان 5 تا 10 درصد مي تواند اثر بسيار مشخصي بر روي اسانس داشته باشد.

‏الكلهاي ديگري مانند لينالول، اوژنول و يك استئاروپتن بي رنگ كه در حرارت معمولي جامد است مواد متشكله اسانس گل سرخ را تشكيل مي دهند. بخش جامد گلاب فاقد بو است و بخش مايع داراي بوي خوبي مي باشد. مقدار اسانس موجود در گلابهاي درجه يك بايد حداقل mg‏35 در ml‏100 و براي گلابهاي درجه 2 حداقل mg‏15 در ml‏100 باشد.

‏انديس يد، انديس استر، انديس اسيدي، انديس اسيداسيون نيز براي گلابهاي سبك و سنگين مشخص مي باشد كه طبق جدول ارائه مي گردد.

‏شماره

‏انواع آزمايش

‏گلاب سنگين

‏گلاب سبك

‏1

‏وضع ظاهري گلاب

‏شفاف و زلال بدون ذرات خارجي

‏شفاف و زلال بدون ذرات خارجي

‏2

‏طعم

‏مطبوع و كمي مايل به تلخي

‏مطبوع و كمي مايل به تلخي

‏3

‏بو

‏بوي مطبوع گل سرخ

‏بوي مطبوع گل سرخ

‏4

‏انديس اسيدي بر حسب mg‏ اسيداستيك درصد ميلي ليتر نمونه

‏5/5-5/2

‏6-1

‏5

PH

‏5-3

‏3-5/0

‏6

‏مقدار اسانس بر حسب mg‏ در ml‏100

‏حداقل 35

‏حداقل 15

‏7

‏انديس يد

‏حداقل 35

‏حداقل 15

‏8

‏انديس استر

‏حداقل 3

‏حداقل 1

‏9

‏انديس اكسيداسيون

‏حداقل 200

‏حداقل 130

‏10

‏كلرور

‏نبايد وجود داشته باشد

‏نبايد وجود داشته باشد

‏11

‏سولفات

‏نبايد وجود داشته باشد

‏نبايد وجود داشته باشد

‏12

‏نيترات و نيتريت

‏نبايد وجود داشته باشد

‏نبايد وجود داشته باشد

‏13

‏مقدار مس بر حسب ppm

‏حداكثر 4/0

‏حداكثر 4/0

‏14

‏مقدار ارسنيك بر حسب قسمت در مليون

‏حداكثر‏ 05/0

‏حداكثر 05/0

 

دانلود مقاله تولیدگلاب 90 ص ,تولیدگلاب 90 ص,دانلود دانلود مقاله تولیدگلاب 90 ص ,تولیدگلاب,90,ص

 

 


 

تصاویری از چند صفحه نخست فایل :

 

توجه فرمایید بدلیل تهیهی تصویر با نرم افزار های انگلیسی متن نمایش داده شده در تصاویر ممکن است دارای اشکالاتی باشد که در فایل اصلی این چنین نیست


دریافت فایل


دانلود مقاله تولیدگلاب 90 ص

دانلود مقاله تولیدگلاب 90 ص ,تولیدگلاب 90 ص,دانلود دانلود مقاله تولیدگلاب 90 ص ,تولیدگلاب,90,ص

فنی و مهندسی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید