تحقیق در مورد درمان و مراقبت 21 ص

تحقیق در مورد درمان و مراقبت 21 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 21 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 

 

درمان و مراقبت

طيفي از مراقبت و درمان ها براي درمان بيماري و ناتواني استفاده مي شوند . اين طيف از طب داراي دانش فني ـ بالا ـ مانند آنچه در بخش مراقبت ويژه ي بيمارستان اعمال مي شود ـ تا درمانهايي كه براي ناتواني مورد استفاده اند متغير است به علاوه درمانهاي مكمل مانند سيپروپراكتيك و طب سوزني در حال حاضر به صورت گسترده استفاده مي شوند .

درمان فوريت هاي طبي مانند ايست قلبي را ممكن است بتوان در محل حادثه توسط پيرا پزشكان با استفاده از تجهيزات نگهدارنده ي حيات و روش هاي احياء درمان كرد مفاصل سفت و ضعف عضله را مي توان با روشهاي جسماني مانند ماساژ و تمرين درمان كرد اين روش ها به طور معمول بخشي از برنامه ي فيزيوتراپي را تشكيل مي‌دهند .

آموزش هماهنگي كارهاي دستي :

بيماري هايي مانند التهاب مفصلي روماتيسمي موجب اختلال در هماهنگي عضلات سست فرد مبتلا مي شوند كاردمان مي تواند وسايل كمكي عملي مانند شيشه بازكن را مهيا كند .

نحوه انجام طب سوزني :

در اولين ويزيت با متخصص طب سوزني او در مورد تاريخچه ي طبي و نحوه زندگي شما مي پرسد متخصص طب سوزني وضعيت شما را با نگاه كردن به زمان و لمس دوازده نبض ـ شش نبض در هر مچ ـ ارزيابي مي كند . مطرح مي شود كه هر نبض اطلاعاتي در مورد سلامت ناحيه خاصي از بدن به دست مي دهد اگر متخصص طب سوزني يك پزشك باشد ، او شما را با انجام معاينه ي فيزيكي و نگاه به سوابق طبي‌تان بررسي خواهد كرد .

متخصص طب سوزني از شما مي خواهد تا لباسهايتان را در بياوريد تا نقاط سوزني ديده شوند و سپس بر روي يك ميز معاينه قرار گيرد . بين شش و دوازده نقطه سوزني در هر دفعه مورد استفاده قرار مي گيرند كه بسته به مشكل مربوطه است ـ ممكن است احساس خفيفي از گز گز شدن بهنگام فرو بردن سوزنها احساس شود . ولي يك متخصص طب سوزني ، سوزنها را چند ثانيه مي چرخاند تا نقاط سوزني را تحريك كند . وقتي سوزنها در محل قرار دارند ممكن است اندكي احساس كرختي و درد خفيف كنيد .

پزشكاني كه طب سوزني انجام مي دهند ممكن است از تحريك الكتريكي براي تحريك نقاط سوزني ويژه از طريق سوزنها استفاده كنند .

سوزنها به مدت چند ثانيه تا يك ساعت در محل نگهداشته مي شوند ولي زمان معمول در اكثر موارد 30-20 دقيقه است . سپس سوزنها با مهارت و سرعت بيرون آورده مي‌شوند .

درمانهاي دستكاري كننده :

دستكاري استخوانها و عضلات بمنظور درمان بيماريهاي ستون فقرات و مفاصل مي‌باشد.

تاريخچه دستكاري به عنوان درمان به اواسط قرن نوزدهم باز مي گردد كه در آن زمان دو روش جديد بر پاية اين عقيده ابداع شد كه بسياري از بيماري ها به دليل قرارگيري نا صحيح ستون نخاعي مي باشد .

از اين درمان براي طيف وسيعي از بيماريها استفاده مي شود امروزه اين دو نوع درمان دستكاري كنند ـ استئوپاتي و چيروپراكتيك ـ به طور عمده براي درمان بيماريهاي سيستم عضلاني


دریافت فایل


تحقیق در مورد درمان و مراقبت 21 ص

تحقیق در مورد درمان و مراقبت 20 ص ,درمان و مراقبت 20 ص,دانلود تحقیق در مورد درمان و مراقبت 20 ص ,درمان,و,مراقبت,20,ص

عمومی و آزاد

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
نظریه های عمومی مدیریت
عمومی و آزاد
عمومی و آزاد
عمومی و آزاد
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
هایسنس HISENSE
سایر رشته های پزشکی
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید