تحقیق درباره جایگاه آزادی در قانون اساسی

دینا فایل "|" جدیدترین فایل ها "|" تماس با ما

تحقیق درباره جایگاه آزادی در قانون اساسی

تحقیق درباره جایگاه آزادی در قانون اساسی

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:12

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

بررسي جايگاه آزداي درقانون اساسي

  • × سر آغاز

آزادي از معروفترين و مظلومترين مفاهيمي است كه هم درجهت اجراي آن درجامعه و هم در جهت سركوب آن قربانيان بسياري گرفته است و جالب تر اينكه ايم واژه را هم ديكتارتورها و مستبدين بكار گرفته اند و با نام آن آزاديخواهان را سركوب نموده اند و هم بسياري از شيفتگان آزادي با عدم رعايت حدود آ؟ن و عدم شناخت چارچوبهاي ضروري آن نوعي ولنگاري و هرج و مرج را پيش گرفته اند تا عملاً جامعه را دچار بدبيني به آن نمايند . علي ايحال آزادي حرف اول همه انقلابيون مسلمان بوده و سرلوحه همه انبياء الهي و اديان توحيدي رها كردن انسانها از غل و زنجيرهاي جهل و ظلم و آزاد كردن آنها از اسارت تن و حيوانيت بسوي فلاح و رستگاري بوده كه لازم است تا بخوبي تبيين گردد .

با طلوع انقلاب اسلامي درسرزمين تاريخي ايران ، اين گمشدة ديرين اولين خواسته و نياز عمومي بود كه درقالب شعار استقلال ، آزادي جمهوري ( حكومت ) اسلامي تبلور يافت و گويي اين آرمان ديرينه مردم تولدي عيني يافت آنگاه جهت حفظ و پاسداري از اين نعمت الهي تبديل به قوانين مصرحه اي گرديد كه نتوان به راحتي آنرا از مردم سلب كرد . امروزه هم با وجود تصريح قانون اساسي جمهوري اسلامي به انواع حقوق مردم درقانون اساسي ، باز هم تعابير و تحليل گوناگون ازآن مي شود كه ضرورت دارد تا اهل قلم به دور از قالب هاي تنگ جناحي و درفضائي مفاهمه آميز نسبت به شأن ، حدود ، جايگاه ، انواع و شرايط آن بررسي هاي لازم را به عمل آورند تا اين ميراث گرانسنگ شهدا مورد هجمه آزادي طلبان ناآگاه و آرمان انديش ليبرال صفت نگردد و هم قرباني تفكر تحجر آميز و طالبان گرايانه نشود .

  • × حقوق افراد درجامعه

مكتب اصالت فرد ناشي از بينش مسيحيت است كه ابتدا براروپا سايه افكند ، زيرا فردانساني از زاويه ديد مسيحيان تصويري از الوهيت و پرتوي از شعشعه ذات باري تعالي به شمار مي آيد . اين خود به برتري فرد برگروه و جماعت انجاميد . از سوي ديگر نظر به اينكه از قدرت و دولت ، گريزي درجوامع بشري نمي باشد ، لذا مي بايستي درصدد كشيدن حصاري بدور موجوديت بشر و حيثيت فرد مي بودند تا قدرت سلطه جوي حاكم را ياراي تجاوز به حريم فرد نباشد .

كليه قوانين اعم از عادي و اساسي كه از قرن هجدهم پا به عرصه وجود نهاد حول محور فرد گرايي به گردش درآمد و مكتب اصالت فرد ، نفوذ و تأثير قابل توجهي درشكل گيري نهادها و صورت بندي قدرتها داشت . دراين راستا احساس خطر اساس آزادي هاي فردي را درزمينه هاي فيزيكي هميشه تهديد مي كرد و مي كند به خصوص درمواردي چون احساس امنيت ، عدم دلهره ئ اضطراب از بازداشت هاي خود سرانه حكومت ها ، محدوديت آزادي فكر و قلم و انديشه و …… بر اين مبنا نهضت ها و جريانات و آزادي گرايانه درجوامع بشري روز به روز نصج گرفتند كه جوامع اسلامي و از جمله ايران هم درپرتو انديشه هاي قرآني اين و ديعه الهي را طالب شدند .

و....


دریافت فایل

download

تحقیق,درباره,جایگاه,آزادی,در,قانون,اساسی

علوم انسانی

شبح آزادی

کتاب های سیاسی و فلسفی

وکتور مجسمه آزادی

گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی

جلسه 3 آزادی انسان

سایر رشته های فنی مهندسی

آزادی

سایر رشته های فنی مهندسی

قانون کار جمهوری اسلامی

روانشناسی و علوم تربیتی

تحقیق قانون حق دانستن

روانشناسی و علوم تربیتی

دو بخش اساسی یک پردازنده

سایر رشته های فنی مهندسی

تحقیق استاندرادهاي OSHA

روانشناسی و علوم تربیتی

72 دیو

کتب علوم جفر و رمل

مجموعه علم جفر

کتب علوم جفر و رمل

تقریر مبحث وضع

سایر رشته های علوم انسانی

دسترسی سریع

دینا فایل

هدف ما در دینا فایل ارائه بهترین فایل ها در بستری امر و مطمئن برای کاربرانی که نیاز به فایل هایی ارزشمند دارند. جهت ارتباط با ما با ای دی تلگرامی زیر در ارتباط باشید @hi_helper