پاورپوینت قدرت های منطقه ای چین ، روسیه و نفوذ امریکا

پاورپوینت قدرت های منطقه ای چین ، روسیه و نفوذ امریکا

فرمت فایل: پاورپوینت قابل ویرایش     تعداد اسلاید: 41

 

قسمتی از پاورپوینت :

 

جهان امروز جهان رقابت‌هاي فشرده است و رقابت پايدار در اين پارادايم منوط به يك تحول اساسي و جامع در زير ساخت‌هاي فرهنگي ، اقتصادي و مديريتي است . كشورهاي در حال توسعه با بررسي و تعمق در اين زير ساخت‌ها قادر خواهند بود خود را براي پيوستن موفقيت آميز به « رقابت مزيتي » آماده سازند .

  در این رقابت فشرده رخداد‌ها ، تحولات و تغييرات وسيع چند دهه گذشته در شبه قاره هند توجه بسياري از صاحبنظران را به خود جلب كرده است . اين تحولات از زواياي گوناگون در جهان مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفته است.
 
 
 شبه قاره در طول تاريخ داراي       

  «فرهنگ قوي»  بوده است و مي‌توان گفت كه رشد و توسعه در اين خطه همواره بر يك « بستر فرهنگي » و ابقه تمدني ایرانی استوار بوده است .

 

  مجموعه ارزش‌هاي ملي و نمادهاي اين بخش از جهان و الگوي رفتاري آنها با واقعيت‌هاي محيط پيراموني ، براي ترسيم « الگوي تعاملي » وعمق استراتژیک برای ایران ، ارزش ديده شدن را دارد .

 

نكته جالب آن است كه ساختارهاي فرهنگي و اجتماعي ، به دليل ويژگي‌ های نژاد ی ودینی از نظر نرم افزاري و سخت افزاري در برابر تغييرات مقاومت كرده‌اند .
 

 ملي گرايي ، دین محوری، وطن پرستي درفرهنگ غرب آسیا يكي از نقاط قوت مردمان این خطه است كه در خدمت دولت ها قرار گرفته است .

 این احساس بومی نقطه اصلی و پایه ای مقاومت امنیتی و دفاعی منطقه ای قلمداد می شود .

 

 

گفتمان ناسيوناليسم در برابر گفتمان ليبراليزم
تغييرات فرهنگي درشبه قاره مبتني بر يك مكتب و نظريه است كه گفتمان ناسيوناليسم وارزش های بومی ومسلکی در برابر گفتمان ليبراليزم را شكل داده است.
 
در پرتو اين حركت ، كشورهايي نظير افغانستان وپاکستان توانستند با تكيه بر سرمايه‌هاي انسانی واحساسات دینی، بسیج توده ای، اما سازمان نیافته ایجادنمایند. اين حركت منطقه‌اي كه در هر يك از كشورها ويژگي خود را دارد ، در اصل    « مقاومتي مشروع » در برابر تهديد « جهاني‌سازي » است و آنها با ايجاد مقاومت های دینی ومسلکی، فرصت‌            « جهاني‌شدن » را به تاخیرانداحته اند.

دریافت فایل


پاورپوینت قدرت های منطقه ای چین ، روسیه و نفوذ امریکا

پاورپوینت قدرت های منطقه ای چین , روسیه و نفوذ امریکا, پاورپوینت, قدرت , منطقه ,چین, روسیه , نفوذ, امریکا

عمومی و آزاد

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
نظریه های عمومی مدیریت
عمومی و آزاد
عمومی و آزاد
عمومی و آزاد
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
نُت آسان آهنگ برای هنگدرام
آزمون های پروانه اشتغال نظام مهندسی معدن
علوم انسانی
آموزش
آموزش
آموزش
آموزش
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید