تحقیق درباره فلسفه معرفت ديني

تحقیق درباره فلسفه معرفت ديني

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 35 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

 

 

همزمان با گسترش شبهات مهم جديدي كه فراروي معرفت و معرفت‌شناسي ديني بوجود آمده و از سوي ديگر لزوم پاسخگويي بنيادين و منطقي و ساماندهي آن، ضرورت تأسيس و پيدايي دانش‌هايي در حد بينا رشته‌اي براي به سامان رساندن خلاءها و كاستي‌هايي كه در حوزة دين پژوهي معاصر رخ مي‌نماياند را لازم داشته است تا آنجا كه برخي از علوم دين پژوهي نظير فلسفة دين، كلام جديد و الاهيات در حيطه آن‌ها نيز نمي‌گنجد.

از اين رو در دهة اخير شاهد نوعي تحول و تكون در راستاي ساماندهي به نيازها و مالاً تأسيس و نوپايي علومي در حوزة مورد نظر بوده‌ايم. دانش «فلسفه معرفت ديني» از جمله دانش‌هاي نويني است كه مي‌تواند با سپري كردن فرايند نظام وارگي و انسجام آن به اين هدف مهم كامياب گردد و به ايفاي نقش در مرز معرفتي و دين پژوهي معاصر نايل گردد.

اين علم كه شاخه‌اي از فلسفه‌هاي مضاف به علوم است با روياروي و هماوردي دانش‌هاي همگن و همزاد خويش نظير: دانش منطق كشف و فهم‌گزاره‌هاي دين و ... تمايزات و مشتركاتي از خود به نشانه رفته است. از جمله محورهايي كه اين ويژگي‌ها را به وضوح به تماشا گذارده است مباحث چيستي آن است كه در اين مقاله سعي در تبيين و ترسيم زوايايي از آن شده است.

مفاهيم كليدي:

فلسفه معرفت ديني، معرفت ديني، منطق اكتشافات دين، عقلاني، پسيني، پيشيني


دریافت فایل


تحقیق درباره فلسفه معرفت ديني

تحقیق درباره فلسفه معرفت دینی, فلسفه معرفت دینی, معرفت دینی

علوم انسانی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید