تحقیق در مورد مس

تحقیق در مورد مس

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 11 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 

 

مس

مس فلزیست که به مقدار زیاد در صنایع معرف می شود. مس دارای نقطه ذوب 0c1083 و نقطه جوش 0c2300 و دانسیته 893 گرم بر سانتی متر مکعب می باشد. مس هادی بسیار خوبی برای الکتریسته و حرارت بوده و از این نظر بعد از نقره در مقاومت دوم قرار دارد. اما وجود عناصر دیگر بصورت ناخالص از قبیل ارسنیک و آنتیموان مقاومت الکتریکی مس را افزایش می دهد. بنابراین مسی که برای این منظور بکار می رود باید صددرصد خالص باشد.

وجود بیسموت، سرب و قلع باعث کم شدن خاصیت چکش خواری مس می شود در دمای معمولی مس بسادگی اکسید نمی شود اما در مجاورت H2O,CO2 سطح اشیای مسی از یک لایه سبز رنگ از کربنات مس پوشیده می شود.

مس بسادگی در اسید نیتریک، اسید سولفوریک جوشان و اسید کلریدریک رقیق حل می شود. بالا بودن هدایت حرارتی مس باعث شده که انواع مبدل های حرارتی، خنک کننده ها و رادیاتورهای موتورهای احتراق داخلی و سایر وسایل مشابه از این فلز ساخته شوند. آلیاژهای مس با اسامی مختلف بر اساس ترکیب به مقادیر فراوان در صنایع مورد استفاده قرار "می گیرد. آلیاژهای مس شامل روی را برنج و آلیاژهای معمولی قلع را برنز می نامند.

سنگ های معدنی مس

سنگ های معدنی مس را می توان به سه دسته کلی تقسیم نمود:

1- سنگ های معدنی منفرد

2- سنگ های معدنی اکسیده

3- سنگ های معدنی سولفور

- سنگ های معدنی منفرد- مس به حالت آزاد در بعضی نقاط زمین موجود است و رنگ آن قرمز می باشد. این نوع مس چندان زیاد نیست و فقط در بعضی نقاط مثلاً در ایران در ناحیه انارک وجود دارد.

- سنگ های معدنی اکسیده- اکسیده های مس بیشتر در سطح زمین وجود دارد که در اثر تغییرات جوی و تحولات شیمیایی در قسمت سولفور رگه مس باعث ایجاد مواد اکسیده گردیده است مثلاً CO2 که در آب های طبیعی وجود دارد بر روی سولفورهای مس اثر کرده و آنها را به کربنات، اکسید، سولفات و گاهی اوقات سیلیکات تبدیل می نماید. اگر رگه مس در سطح زمین باشد در آن مواد اکسیده و کربنات مس وجود دارد و مواد سولفور، در عمق بیشتر بدست می آید.

اکسیدهای طبیعی مس:

اسم کانی

ترکیب معدنی

درصد مس

 

ازوریت

2CUCO3 CU(OH)2

1/55

 

مالاکیت

CUCO3 CU(OH)2

37/57

 

کریزوکولا

CUSIO3, 2H2O

1/37

 

کوپریت

CU2O

8/88

 

ملاکونیت

CUO

84/79

 

 

اغلب مواد فوق در سطح زمین پیدا می شود و می توان آن ها را بسادگی با گرمای سوختن ذغال چوب احیا کرده و مس فلزی را بدست آورد که در زمان های قدیم از این روش استفاده می شده است.

- سنگهای سولفوره –مهمترین سنگ معدن مس می باشد و بیش از 80% کل سنگ های معدنی مس را تشکیل می دهد از آنجا که مواد اکسیده در سطح زمین قراردارد زودتر استفاده می شود و معدن به عمق رسید، که مواد آن از نوع سولفور می باشد.

سنگ های معدنی سولفور

 

اسم کانی

ترکیب شیمیایی

درصد مس

 

کالکوپیریت

CUfes2

5/.34

 

کالکوزیت

CU2S

8/79

 

کوولیت

CU2S

5/66

 

بورنیت

CU5fes4

3/63

 

 

آرایش مواداولیه مس موجود در سنگ ها معدنی بین یک تا پنج درصدی باشد و براساس تکنولوژی امروزی استفاده از سنگ های معدنی که حاوی نیم درصد مس نیز باشد اقتصادی می باشد. برای اینکه بتوان از چنین سنگ های معدنی با عیار کم استفاده نمود پس از بیرون آوردن از معدن آنها را تحت عملیات مختلف آرایش و تغلیظ قرار می دهند این عملیات شامل شکستن مواد و شستن آنها و بالاخره دستگاه فلوتاسیون می باشد.


دریافت فایل


تحقیق در مورد مس

تحقیق در مورد مس ,مس,دانلود تحقیق در مورد مس ,مس

عمومی و آزاد

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
نظریه های عمومی مدیریت
عمومی و آزاد
عمومی و آزاد
عمومی و آزاد
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
نُت آسان آهنگ برای هنگدرام
آزمون های پروانه اشتغال نظام مهندسی معدن
علوم انسانی
آموزش
آموزش
آموزش
آموزش
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید