پاورپوینت معماري پايدار

پاورپوینت معماري پايدار

.

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود پاورپوینت با موضوع معماري پايدار 

 در قالب ppt ودر49اسلاید، قابل ویرایش

 

فهرست:

 

مقدمه

معماري سبز

کليات و اهداف در معماري سبز

دستور العمل اجرايي معماري سبز

مصالح سبز

معرفي معماران سبز

معرفي نمونه هاي معماري پايدار

 

مقدمه

 

در معماري معاصر،تغييراتي که با توجه به معياري هاي زيست اقليمي و پايداري پديد مي آيند،هر روز اهميت بيشتري مي يابند. سخن از پايداري در معماري را مي توان به تصور و طراحي ساخت و سازهاي آينده تعبير کرد.آن هم نه تنها با پايداري فيزيکي ساختمان،بلکه با پايداري و حفظ اين سياره و منابع انرژي آن،گسترش شهر نشيني و زندگي صنعتي باعث ايجاد اثرات مخرب زيست محيطي گوناگون گرديده،که مهمترين  آنها آلودگي هوا و صدامي باشد.

 

بحث معماري پايدار ،بحث جديدي نيست چه در زمان ساخت و به اصطلاح مرحله کارگاهي چه در زمان استفاده و همچنين در زمان بازسازي و تخريب يک بنا بايد از مصالح و روش کار استفاده کرد که کمترين ضرر را به محيط زيست و در نتيجه بشريت وارد کند.

اصطلاح معماري پايدار يا معماري محيط زيستي به معماري حساس به مسائل پيچيده همزيستي طبيعت ،انسان و مصنوعات اطلاق مي شود. اين واقيعت موجب شده در اغلب کشورها معماري محيط زيستي نوعي رمان علمي ،تخيلي مربوط به آينده يا نوعي تجمل مختص قشر مرفه تلقي شود اما واقعيت با اين ايده کليشه اي نسبت به معماري محيط زيستي متفاوت است.

امروز هدف معماري محيط زيستي ايجاد تعادلي پايدار و سازمان يافته بين طبيعت،موجودات زنده و محيط مصنوع است.يا به نوعي معماري سبزو در

 اين راه کل فرآيند معماري ،يعني انديشيدن و مطالعه ،طراحي ،ساخت.

فرآيند سبز در معماري فرآيندي کهن مي باشد براي مثال از هنگامي که

انسان هاي غارنشين براي اولين بار پي به اين مسئله بردند که انتخاب غاري

 رو به جنوب از لحاظ دماي محيط مناسب تر از غاري مي باشد که دهانه آن

 به سمت شمال است.

 

 

 

 

 


دریافت فایل


پاورپوینت معماري پايدار

پاورپوینت معماری پایدار

فنی و مهندسی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
هایسنس HISENSE
سایر رشته های پزشکی
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید