تحقیق درباره بانکهای اطلاعاتی

دینا فایل "|" جدیدترین فایل ها "|" تماس با ما

تحقیق درباره بانکهای اطلاعاتی

تحقیق درباره بانکهای اطلاعاتی

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:16

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

در اصلاحنامه كتابداري (سلطاني ، 1365) در تعريف پايگاه اطلاعاتي آمده است : واحدي است از سوابق و بايگنيهاي قابل خواندن با ماشين كه براي يك كاربرد واحد تعبيه نشده ، بلكه به منزله يك مجموعه متجانس براي مقاصد مختلف به كار مي رود.

در فرهنگ كاربران كامپيوتري تعريف پايگاه داده ها چنين است :

مجموعه اي از اطلاعات مرتبط درباره يك موضوع كه به صورتي مفيد سازمان يافته اند و پايگاهي براي روالهايي چون بازيابي اطلاعات ، تصميم گيري و نتيجه گيري در اختيار قرار ميدهند.

هر مجموعه اطلاعات كه اين هدفها را تأمين كند قابليت يك پايگاه داده ها را دارد ، حتي اگر اطلاعات در كامپيوتر ذخيره نشده باشد ،000

اصلاح پايگاه داده ها در فرهنگ تشريحي اصلاحات كامپيوتري ميكروسافت (سماوي ، 1373) به شرح زير توصيف شده است :

مجموعه اي از داده ها ، فايلي شامل تعداد ركورد (يا جدول) متشكل از چند نوع فيلد (ستون) ، در كنار عمل كننده هايي [1] كه جستجو ، 2 مرتب سازي 3  و عمليات مشابه را سهولت مي بخشد.

يك پايگاه اطلاعات اغلب به مجموعه كامپيوتري سازمان يافته و مرتبط داده ها 4 ، ركوردها5 ، فايلها6 (مجموعه ركوردها) ، يا اطلاعاتي كلي اطلاق  مي شود.

تعريف پايگاه اطلاعات در دائره المعارف تكنولوژي اطلاعات (استوك ، 1983) بدين شرح است :

پايگاه اطلاعات عبارت است از نظامي براي ذخيره ، پردازش و دستيابي به مقادير فراوان اطلاعات كه ممكن است توسط چند برنامه كاربردي مورد استفاده قرار گیرد. يك نظام اطلاعات كامل ، از اطلاعات و نرم افزارهايي تشكيل شده است كه ذخيره ، پردازش و دسترسي به اين اطلاعات را

ممكن ميسازد.

بانك اطلاعاتي ، مجموعه اي است ازداده هاي ذخيره شده (در مورد انواع موجوديتهاي يك محيط عملياتي و ارتباطات آنها) به صورت مجتمع و مبتني بر يك ساختار ، تعريف شده به طور صوري ، با حداقل افزودنگي ، تحت كنترل متمركز ، مورد استفاده يك يا چند كاربر ، به طور اشتراكي و همزمان.

« بانك اطلاعاتي عبارت از مجموعه اي اطلاعات در يك يا چند موضوع خاص است كه هر يك از مجموعه هاي نرم افزاري ، بين مجموعه فايلهاي مجزا از هم (بانكهاي اطلاعات) ارتباط برقرار شود به صورتي كه كاربران و استفاده كنندگان نهايي بتوانند به آساني از اطلاعات تمام اين مجموعه ها (فايلها) استفاده كنند ، آن را پايگاه اطلاعاتي مي نامند»

مزاياي استفاده از بانك اطلاعاتي

  1. سرعت عمليات ذخيره و بازيابي اطلاعات ،
  2. تهيه گزارشهاي مورد نياز با اطمينان از صحت آنها ،
  3. استفاده مؤثر و مطلوب از حافظه رايانه ،
  4. مديريت بهينه اطلاعات موجود در بانك ،
  5. و....

دریافت فایل

download

تحقیق درباره بانکهای اطلاعاتی,بانکهای اطلاعاتی,بانکهای,اطلاعاتی

فنی و مهندسی

کار با بانک اطلاعاتی

برنامه نویسی ، سورس ، پروژه

دسترسی سریع

دینا فایل

هدف ما در دینا فایل ارائه بهترین فایل ها در بستری امر و مطمئن برای کاربرانی که نیاز به فایل هایی ارزشمند دارند. جهت ارتباط با ما با ای دی تلگرامی زیر در ارتباط باشید @hi_helper