تحقیق درباره بازرسي بصري

تحقیق درباره بازرسي بصري

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:16

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

1-  مقدمه

در صنايع ، انتقال اطلاعات از محصول توليد شده به شخصي كه معمولاً كيفيت محصول را تعيين مي كند بازرسي مي شود . در سيستم‌هاي توليدي مداوم غالباً به‌منظوركاهش ضايعات و همچنين اجتناب از پيچيده شدن عمل بازرسي ، بازرسي محصول در چندين مرحله انجام مي شود . در بعضي از مراحل مونتاژ ، بازرسي جزء وظايف فرد محسوب مي شود . بدين ترتيب كه شخص ابتدا كيفيت كار نفر قبل را ارزيابي و كنترل مي كند  سپس وظيفة اصلي خودراانجام  مي دهد . 

روش هاي مورد استفاده در بازرسي و كنترل  محصول ممكن است به صورت مشاهدة مستقيم ، اندازه گيري دستي و يا ماشيني باشد . با استفاده از دستگاههاي كامپيوتري مي توان بازرسي هاي يكنواخت رابه طور خودكار انجام داد و البته آزمون هاي متغير و يا بازرسي محصولات با حجم توليد پائين هنوز بايد به صورت دستي انجام پذيرند .  در بسياري از سيستم هاي توليدي صنعتي مشاهدة مستقيم كالا به منظور تعيين كيفيت آن و يافتن نواقص احتمالي ،‌از راه هاي اصلي بازرسي است  .  در اين روش محصولي كه بايد مورد بازرسي و كنترل قرار گيرد اغلب بر روي نوار نقاله حركت مي كند در چنين مواردي شخص معمولاٌ مجبور است در يك مدت زمان معين نواقص را تشخيص دهد و ثبت كند ، از اين رو هر چه سرعت توليد بالاتر باشد مدت زماني كه شخص جهت بازرسي در اختيار دارد كمتر خواهد بود .

عوامل مؤثر در انجام عمل بازرسي

عوامل فردي

تيزبيني از جمله عواملي است كه روي نحوة انجام بازرسي محصولات چه به صورت ايستا و چه به صورت پويا و يا توانايي هاي بينايي محيطي تإثير زيادي دارد ( منظور از بازرسي ايستا و پويا اين است در نوع اول محصول ثابت است و فرد پس از كنترل آن به سراغ قطعة ديگر مي رود ، اما نوع دوم قطعات از جلوي چشمان فرد عبور مي كنند و  در صورت وجود عيب يا نقص در يكي از آن ها ، قطعة ناقص تشخيص داده شده و كنار زده مي‌شود قبل از اينكه بتواند وجود نقص در قطعه را تشخيص دهد ابتدا بايد خود نقص را مشاهده كند .

و....


دریافت فایل


تحقیق درباره بازرسي بصري

تحقیق درباره بازرسي بصري,بازرسي بصري,بازرسي,بصري,صنعت

فنی و مهندسی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید