تحقیق درباره بررسي تاثير افسردگي در جوانان و مقايسه آنها در دختران و پسران

تحقیق درباره بررسي تاثير افسردگي در جوانان و مقايسه آنها در دختران و پسران

 

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

 

فرمت فایل: word 

 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

 

تعداد صفحات:21

 

 

 

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه :

جواني زيباترين دوره زندگي افراد است. جوانان از ناهمواريهاي دوره كودكي و نوجواني و مسائل مختلف آن گذشته و مبدل به انسانهايي خوش اندام- نيرومند با ظاهري كاملاً آراسته و نظم يافته خود را در مي يابند. انديشه درباره آينده و فكر و شغل و پيشه آنها و انتخاب راهي كه مسير زندگي آنها را معين خواهد كرد جاي زيادي در زندگي جوانان را اشغال مي كند. آنها در حالي كه جدا درباره آينده خود مي انديشند به كمك بزرگتر ها شروع به اصلاح خود نيز مي كنند. در دوره جواني در رشد روحي و رواني دختران و پسران جوان تغييراتي حاصل مي شود و اصولاً در اين دوره جريان تفكر تغيير كرده و بيشتر حالت انتقاد به خود مي گيرد. جوانان به اندازه كافي از اندوخته اطلاعاتي خويش استفاده مي كنند خصوصاً‌از اطلاعات تعميمي و تجزيه و تحليل شده نهايت استفاده را مي‌برند.

در آغاز سالهاي جواني همراه با پيشرفت جسم- روح و روان جوانان نيز پيشرفت مي كند و سبب تقويت منابع معنوي و شخصيتي آنها مي گردد . در اين سنين جوانان شروع به بررسي شايستگي ها و رفع نقايص خود اقدام مي كنند و خصوصيات دروني و بيروني خود را مورد تجزيه و تحليل منطقي قرار مي دهند. علاقه به زيبايي شناسي و اخلاق كه در جريان تماس با طبيعت و هنر و مردم بروز مي كند داراي اهميت خاصي است. جوانان به سوي ادبيات و شعر و تئاتر كشيده مي‌شوند و بسياري از آنها به داستان گويي و داستان نويسي و كارهاي هنري گرايش پيدا مي كنند. در آغاز  جواني اراده قوي تر مي گردد و ويژگي هاي دروني يعني پايداري- تصميم گيري و شجاعت و انتقاد گيري و      از خود و ابتكار رشد كرده و توسعه مي يابد. وجود تمام اين ويژگي هايي كه براي جوانان دردوره جواني بر شمرديم فقط جواناني از اين خصوصيات بهره مند مي گردند كه تحت تعليم و ترتيب صحيح و علمي قرار گرفته باشند . در اين راستا نقش جامعه- مدرسه و خانواده و مربيان از اهميت ويژه ايي برخوردار است. اگر غير از اين باشد به پسران و دختران جواني بر مي‌خوريم كه مايوس – گرفته و غمگين و خيالباف و... هستند و علل آن در نتيجه ناروايي محيط زندگي خانوادگي و يا روابط سرد بين والدين و غيره مي باشد كه منجر به افسردگي آنها مي گردد. خصوصيات رواني كه مشخص كننده دوره جواني هستند مي توان از تمركز اساسي و آگاهانه كه به جوانان در ارتباط با جامعه وحدت مي بخشد و قبول هدايت خاص جوانان است نام برد.

آنچه كه جوان را از بزرگسال متمايز مي سازد اين است كه طبيعت     جوان با جامعه متزلزل مي‌ماند. فرد بزرگسال خود را نسبت به سبك ارتباط با موسسات اجتماعي مستقر متعهد مي داند. اين سبك ممكن است كجروانه- انقلابي- جناي و از روي همرنگي يا تناسب باشد اما به هر حال مقرر و معين است.

و...


دریافت فایل


تحقیق درباره بررسي تاثير افسردگي در جوانان و مقايسه آنها در دختران و پسران

تحقیق درباره بررسي تاثير افسردگي در جوانان و مقايسه آنها در دختران و پسران, تاثير افسردگي در جوانان

علوم انسانی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
روانشناسی و علوم تربیتی
کتب علوم جفر و رمل
کتب علوم جفر و رمل
کتب علوم جفر و رمل
علوم انسانی
سایر رشته های علوم انسانی
سایر رشته های علوم انسانی
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید