تحقیق بررسي فضاهاي داخلي و مبلمان كتابخانه هاي عمومي و مقايسه استانداردهاي آن ها با نظرات مراجعه كنندگان

تحقیق بررسي فضاهاي داخلي و مبلمان كتابخانه هاي عمومي و مقايسه استانداردهاي آن ها با نظرات مراجعه كنندگان

تعداد صفحات : 75 صفحه

بررسي فضاهاي داخلي و مبلمان كتابخانه هاي عمومي و مقايسه استانداردهاي آن ها با نظرات مراجعه كنندگان
مقدمه
كتابخانه، نهادي اجتماعي است كه با گردآوري، سازماندهي و نگهداري دانش مدون بشر، امكان رشد انديشه، شكوفايي استعداد و باروري ذهن اخلاق انسان پويا و جستجوگر را فراهم مي سازد. كتابخانه ها به لحاظ كمي و كيفي چشم اندازي از اوضاع اجتماعي جوامع كشورهاي مختلف در هر يك از دوره هاي تاريخي هستند.
در روزگار كنوني، قشرهاي مختلف مردم باتوانايي ها، سليقه ها و عقيده هاي گوناگون مي توانند براي مطالعه كتاب و ساير نشريات به يكي از كتابخانه هاي در دسترس خود مراجعه نموده و از نكات آن بهره مند شوند.
كتابخانه ها انواع مختلفي دارند و هر كدام با هدف معيني به وجود آمده اند كه يكي از آنها، كتابخانه هاي عمومي مي باشند. اينگونه كتابخانه ها براي عموم افراد جامعه به وجود آمده است و وظيفه دارد كه در تمام رشته هاي مختلف علوم، فنون، فرهنگ ، هنر و … ، انواع كتابها ، مجلات و نشريات سودمند و جديد راجمع آوري كرده و در اختيار مردم بگذارد. چون همه كس استفاده از كتابخانه عمومي را دارد به همين جهت اين نوع كتابخانه ها بايد موادي در خور استفاده همگان تدارك ببينند (خدمات عمومي كتابخانه و روشهاي آن، نسرين دخت عماد خراساني، ص 9).
ساختمان كتابخانه ها از آن جهت كه بايد تسهيلات استفاده از خدمات كتابخانه را براي كليه مراجعان در اسرع وقت فراهم كند، داراي اهميت مي باشد. فضاي داخلي كتابخانه به لحاظ نورپردازي، صدا ، هوا و دما، توزيع مناسب اتاقها و نقش مؤثري در استفاده بهتر و راحت تر از امكانات كتابخانه دارد.
تجهيزات كتابخانه ها شامل ميز، صندلي ، قفسه كتاب ، برگردان، ميز امانت و … نيز در استفاده از خدمات كتابخانه تأثير بسزايي دارند؛ زيرا اين وسايل براي تأمين دو نياز «آرايش » و «آسايش »‌مورد استفاده قرار مي گيرند.
كليات تحقيق:
موضوع تحقيق «بررسي فضاهاي داخلي و مبلمان كتابخانه هاي عمومي و مقايسه استانداردهاي آن ها با نظرات مراجعه كنندگان » مي باشد. لازم به توضيح است در اين تحقيق تنها فضاها و تجهيزاتي بررسي شده اند كه مورد استفادة مستقيم مراجعين هستند. بنابراين فضاهايي مخزن كتاب، دفاتر كاركنان و … و همچنين تجهيزات فني مطالعه نشده اند.
مخزن كتاب، دفاتر كاركنان و … همچنني تجهيزات فني مطالعه نشده اند.
فرضيه اي كه در اين تحقيق به دنبال اثبات آن هستيم، اين است كه : «نظرات مراجعه كنندگان در مورد فضاي داخلي و مبلمان مطلوب كتابخانه تا حد زيادي با استانداردهاي موجود مطابقت دارد».
هدف كلي تحقيق، يافتن شيوه هاي خلق فضاهاي داخلي وتجهيزات جذاب، كارآمد و مناسب براي مطالعه در كتابخانه ها است.
ديگر اهداف تحقيق عبارتند از : بالابردن ميزان بازدهي مطالعه در كتابخانه هاي عمومي از طريق بهبود فضاهاي داخلي ونيز تأمين آسايش و زيبايي مبلمان و تجهيزات كتابخانه.
- يافتن اشتراكات و تفاوت ها بين نظرات مردان و زنان مراجعه كننده در مورد مباحث اشاره شده.
- مقايسه نظرات مراجعين با استانداردهاي موجود
بنابراين سؤال اصلي تحقيق اين است كه «استانداردهاي لازم براي مطلوبيت فضاهاي داخلي و مبلمان كتابخانه كدامند و آيا نظر مراجعين با اين استانداردها مط

دریافت فایل


تحقیق بررسي فضاهاي داخلي و مبلمان كتابخانه هاي عمومي و مقايسه استانداردهاي آن ها با نظرات مراجعه كنندگان

تحقیق بررسی فضاهای داخلی و مبلمان کتابخانه های عمومی و مقایسه استانداردهای آن ها با نظرات مراجعه کنندگان

کتاب ، جزوه

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
کتاب ، جزوه
برق، الکترونیک، مخابرات
برق، الکترونیک، مخابرات
( دامپ ، DUMP ) ویژه تعمیرکاران
( ناند ، NAND ) ویژه تعمیرکاران
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
جزوه های روانشناسی آمادگی دکترا و ارشد
کتاب ، جزوه
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
نُت آسان آهنگ برای هنگدرام
آزمون های پروانه اشتغال نظام مهندسی معدن
علوم انسانی
آموزش
آموزش
آموزش
آموزش
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید