سمینار آماده تحت عنوان بیماری های نقص ایمنی

سمینار آماده تحت عنوان بیماری های نقص ایمنی

سمینار آماده تحت عنوان بیماری های نقص ایمنی

سمینار آماده در قالب 31 اسلاید پاورپوینت و 10 ص word تحت عنوان بیماری های نقص ایمنی، انواع، تشخیص و درمان

مقدمه

تاکنون بیش از 180 بیماری نقص ایمنی مادرزادی، شناسایی شده و با پیشرفت فن آوری های ژنتیکی تشخیصی، این تعداد در حال افزایش است. این بیماری ها، در مناطق مختلف، شیوع متنوعی دارند. برای مثال، شیوع این بیماری ها در سوئد، 35/0 نفر در هر 100 هزار نفر و در استرالیای جنوبی، 5/12 نفر در هر 100 هزار نفر است. انواع ناهنجاری های منجر به بیماری های نقص ایمنی مادرزادی که در زیر مورد اشاره قرار می­گیرند یا ژنتیکی هستند (عمدتاً، الگوی وراثتی اتوزوم یا وابسته به X غالب) و یا در اثر انتقال عفونت از مادر منتقل می شوند (1).

در سال 1970، کمیته ای از سازمان بهداشت جهانی (WHO)، بیماری های نقص ایمنی مادرزادی را نامگذاری کرد. نهایتاً، اتحادیه ی بین المللی جوامع ایمنی شناسی (IUIS)، کمیته ای بین المللی از متخصصان تشکیل داد تا هر 2 یا 3 سال، براساس بیماری های نقص ایمنی مادرزادی جدید، و فهم جدیدتر از سازوکارهای مولکولی این بیماری ها، به روز کنند. در رده بندی عمومی، بیماری های نقص ایمنی مادرزادی، به بیماری های هومورال، بیماری های سلولی، بیماری های پیوسته ی سلولی و همورال، بیماری های فاگوسیتوزی مسیر مکملی و دیگر سندرم های دارای سازوکار مولکولی نامشخص، تقسیم می شوند (2).   


دریافت فایل


سمینار آماده تحت عنوان بیماری های نقص ایمنی

نقص ایمنی , همورال , آگاماگلوبولینمیا , نوتروپنیا , لمفوسایتوپنیا , خودایمنی , تولرانس

علوم پایه

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
روانشناسی و علوم تربیتی
کتب علوم جفر و رمل
کتب علوم جفر و رمل
کتب علوم جفر و رمل
سایر رشته های علوم پایه
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
مجموعه تصاویر شاتر استوک
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید