پاورپوینت جلسه توجيهي مسئولين ايمني امورها ارزيابي ريسك

پاورپوینت جلسه توجيهي مسئولين ايمني امورها ارزيابي ريسك

.

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود پاورپوینت با موضوع جلسه توجيهي مسئولين ايمني امورها

ارزيابي ريسك

 در قالب ppt ودر13اسلاید، قابل ویرایش

برشی ازمتن تحقیق:

مدیریت و انالیز ریسک بر اساس روش ویلیام فاین

مقدمه :
در حال حاضر با توجه به رشد صنعت ،تکنولوژی و پیچیدگی خطرات ،مدیریت و کنترل آنها به منظور جلوگیری و یا کاهش عواقب جانی و مالی ناشی از وقوع آنها امری ضروری  می باشد به همین دلیل روشهای استاندارد مختلفی برای ارزیابی ابداع گردیده است تا بتوان با استفاده از آنها در مورد وضعیت ایمنی و بهداشت واحد های تولیدی وصنعتی قضاوت درستی داشت و اقدامات مدیریتی و کنترلی را بر حسب اولویتهای تعیین شده دریک صنعت انجام داد.
یکی از روشهای بررسی ریسک و مدیریت آن،روش ویلیام فاین است که از این روش برای تصمیم گیری درباره ضرورت و موجه بودن هزینه های حذف خطر و همچنین لزوم اجرای به موقع برنامه های کنترل خطرات استفاده می شود که در این مقاله به توضیح آن می پردازیم.

هدف از کاربرد

 

این تکنیک ، تعیین یک روش برای تصمیم گیری درباره ضرورت و موجه نمودن  هزینه های حذف خطر و همچنین لزوم اجرای هرچه سریعتر برنامه های کنترل خطرات می باشد. اساس این تکنیک بر پایه محاسبه و ارزیابی نمره ریسک به شرح ذیل می باشد:

 R=AxBxC

که در آن R نمره ریسک ، A شدت پیامد، E میزان مواجه و P احتمال وقوع می باشد.

در تعیین شدت پیامد، حوادث با توجه به شدت حادثه صورت می پذیرد.که شامل: حوادث فاجعه بار ، چندین مورد فوت، مرگ و میر، جراحات فوق العاده شدید و جراحات ناتوان کننده و جراحات یاخسارات اندک براساس  جدول ذیل می باشد.

© احتمال وقوع

 


حال از مقایسه نمره ریسک بدست آمده (R) با داده های جدول ذیل می توان جهت تصمیم گیری درباره ضرورت اجرای برنامه های حذف و کنترل خطرات و حوادث استفاده کرد.

تذکر :

با عنایت به این که این تکنیک یک راه ساده برای ارزیابی انواع مختلف خطرات و حوادث و کنترلهای لازم  را جهت بررسی و تصمیم گیری به مدیریت ارائه می کند، ولی لازم به ذکر است که این تکنیک تنها به عنوان یک راهنما می تواند مورد استفاده قرار گیرد و نیز ذکر این نکته ضروری است که مقادیر مالی در این فرآیند و نیز مراحل تصمیم گیری تا حدی اختیاری است و میتوان مقادیر را با توجه به نوع و نیاز سازمان جایگزین و لذا فرآیند تصمیم گیری را با سازمان مطبوع همسو نماید.


دریافت فایل


پاورپوینت جلسه توجيهي مسئولين ايمني امورها ارزيابي ريسك

پاورپوینت جلسه توجیهی مسئولین ایمنی امورها ارزیابی ریسک

فنی و مهندسی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید