پاورپوینت روانشناسی رنگ

پاورپوینت روانشناسی رنگ

.

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود پاورپوینت با موضوع روانشناسی رنگ

 در قالب ppt ودر39اسلاید، قابل ویرایش

برشی ازمتن تحقیق:

آبی

رنگ آبی نشان دهنده آرامش کامل است.از نظر روانشناسی،به معنای آرامش است و از دیدگاه فیزیولوژیکی معنای خوشنودی را میرساند،یعنی خشنودی از وضعیت آرامش همراه با لذت بردن از آن.

رنگ آبی از نظرسمبلیک [نمادی و مظهری]شبیه به آب آرام، خلق و خوی آرام،طبیعت زنانه و روشنی و درخشش یک کتاب خطی است.ادراک حسی آن طعم شیرین دارد و محتوای عاطفی آن ملایمت بوده و اندام آن پوست است.وقتی که رنگ ابی به عنوان اولین انتخاب از هشت رنگ برگزیده میشود،به ارامش عاطفی،صلح و صفا،هماهنگی و خشنودی و یا یک نیاز روحی به استراحت،تسکین و فرصتی برای تجدید قوا نیاز است،هر کس که طالب رنگ ابی است،خواستار ارامش در محیط بی سر و صدا،ربودن از ناراحتی و اضطراب ها است.و طالب محیطی است که روابط فرد با سایرین راحت و اسه بوده و به دور از ستیز میباشد.

با این وصف هنگامی که رنگ آبی به عنوان آخرین رنگ انتخابی برگزیده میشود،این نیاز به ارامش و اعتماد متقابل در روابطش با دیگران ارضا نشده باقی میماند و موجب اضطرابی میشود که بیشتر از اضطراب موجود در قسمت انتهای ردیف رنگ است.روابط عاطفی موجود یا مراودات حرفه ای شخص ترک میشود زیرا مطابق با معیارهای لازم به وجود نیامده اند  و این مراودات خسته کننده و یا محدود میگردند

قرمز

رنگ قرمز به معنای به دست آوردن نتایج مورد نظر و کسب کامیابی.نشانگر آرزوی شدید برای تمام چیزهایی است که شدت زندگی و کمال تجربه را در پوشش خود دارند.قرمز یعنی محرک،اراده پیروزی،و تمام شکلهای شور زندگی و قدرت،از تمایلات جنسی گرفته تا تحول انقلابی.انگیزه ای است برای فعالیت شدید،ورزش،رقابت.قرمز یعنی«تاثیر اراده » یا«قدرت اراده»میباشد.

هر کس که رنگ قرمز را به عنوان اولین رنگ انتخابی خود از میان هشت رنگ اصلی بر میگزیند،مایل است که از طریق فعالیت هایش زندگی پر جنب و جوش و کاملی داشته باشد

 

 

انتخاب رنگ مناسب سرويس‌هاي بهداشتي‌

استفاده از رنگ‌هاي تيره در سرويس‌هاي بهداشتي چندان مناسب نيست، زيرا علاوه بر تاريك كردن محيط، فضاي را كوچك‌تر نشان مي‌دهد، اما اگر از رنگ‌هاي روشن خصوصا سفيد استفاده كنيد مي‌توانيد به راحتي و بدون نياز به نقاشي مجدد، دكوراسيون حمام و دستشويي را تغيير دهيد. رنگ‌هايي از قبيل سبز روشن، هلويي يا طيف‌هايي از رنگ زرد مطلوب‌ترين رنگ‌ها براي استفاده در حمام هستند. در عين حال رنگ‌هاي تيره مقدار كمتري از نورهاي مصنوعي را بازتاب مي‌دهند و به اين ترتيب روشنايي در صورت عدم استفاده از رنگ‌هاي روشن، بسيار تقليل مي‌يابد كه موجب تاريك و ترسناك‌ شدن اين محيط حتي در صبح‌ها مي‌شود.

استفاده از رنگ‌هايي مثل آبي نمادي از دريا و نشاط و سرسبزي طبيعت هستند. در عين حال فضاي حمام‌هاي كوچك را وسيع نشان مي‌دهند و گرم و دلنشين خواهد كرد.

استفاده از رنگ‌هاي گرمي نظير شكلاتي كم‌رنگ هم نتيجه مطلوبي خواهد داشت چرا كه اين رنگ به القاي حس امنيت خاطر و آرامش كمك مي‌كند. يكي از متداول‌ترين رنگ‌هاي مورد استفاده در سرويس‌هاي بهداشتي، سفيد استخواني است. زيرا به راحتي مي‌توان ساير لوازم حمام از قبيل پرده‌ها، حوله‌ها، دمپايي‌ها و ساير امكانات را با آن مطابقت داد. از اين‌رو آزادي عمل بيشتري به شما مي‌دهد.

 

 

 

 

 


دریافت فایل


پاورپوینت روانشناسی رنگ

روانشناسی رنگ

فنی و مهندسی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
نُت آسان آهنگ برای هنگدرام
آزمون های پروانه اشتغال نظام مهندسی معدن
علوم انسانی
آموزش
آموزش
آموزش
آموزش
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید