تحقیق درباره معرفی شهرستان شیراز

تحقیق درباره معرفی شهرستان شیراز

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 20 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

 

 

شهرستان شیراز  در موقعیت جغرافیای 52  درجه  و 10 دقیقه  طول جغرافیایی و 29 درجه  35 دقیقه  عرض جغرافیایی قرار دارد .  به  لحاظ موقعیت نسبی  از شمال به ارتفاعات  قره چمن از سمت شرق   و جنوب  به اراضی کشاورزی و از  سمت غرب به محدوده خط لوله   گاز  و جاده آسفالته شیراز-  کازرون محدود می شود . فاصله روستا  تا مرکز دهستان و مرکز بخش ( روستای خانه زنیان)   کمتر از 5 کیلومتر  و تا مرکز شهرستان  شیراز  حدوداً 30 کیلومتر  می باشد .

2- بررسی پیشینه تاریخی  و بناهای با ارزش تاریخی

 این روستا بیش از 200 سال   است که بوجود آمده و تنها بنای با ارزش تاریخی آن یک کاروانسرا است که امروزه به عنوان   محل نگهداری دام از آن استفاده می شود .

 

3- بررسی اقلیم روستا

  نحوه سکونت  فعالیت های  اقتصادی و همچنین  پراکندگی  سکونتگاه ها  تابعی از شرایط  و  داده های طبیعی  می باشد.  بدین لحاظ  قرار گیری روستا  بر روی آبرفت های   حاصل از فعل و انفعالات  دوره کواترنر  و میزان متوسط بارندگی 220 الی 310  میلیمتر در سال و متوسط   دمای سالیانه 6/17  درجه سانتی گراد ومیانگین حداقل و حداکثر   درجه حرارت  به ترتیب 8/3-5/40  درجه سانتی گراد و میزان رطوبت  نسبی بین 5/42  درصد در محدوده  و  مورد نظر  مجموعاً شرایط نسبی  را جهت فعالیت اقتصادی  و زیست  فراهم نموده   که روستای مورد مطالعه   نیز از این قاعده  مستثنی نیست .

  بر اساس بررسی های  انجام شده از منابع رسمی و غیر رسمی  سابقه سیل که منجر  به  خسارات جانی  ومالی گردد  گزارش نگردیده است  و ضعیت روستا بنحوی است  که ریزش های جوی  و رواناب های  سطحی از بستر  روستا خارج  می شود 

 


دریافت فایل


تحقیق درباره معرفی شهرستان شیراز

تحقیق درباره معرفی شهرستان شیراز,شهرستان شیراز,معرفی شهرستان شیراز

علوم انسانی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
روانشناسی و علوم تربیتی
کتب علوم جفر و رمل
کتب علوم جفر و رمل
کتب علوم جفر و رمل
علوم انسانی
سایر رشته های علوم انسانی
سایر رشته های علوم انسانی
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید