تحقیق درباره آزادی

تحقیق درباره آزادی

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:22

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

اجتناب از شالوده و ساختارهاي غلط

براي خيلي ها هدف از ترويج آزادي در عرصه جهاني، تخيلي، امپرياليستي و خطرناك بنظر مي رسد. چرا؟ در مقايسه با چه چيز؟ آيا ترويج دموكراسي در عراق، مصر يا عربستان سعودي امري يا وظيفه اي سنگينتر از شكست دادن فاشيسم در آلمان قدرتمند يا كمونيست وريكي از ابر قدرتهاي جهان بنام روسيه مي باشد آيا پيشنهادادت بعدي استراتژي بهتري براي افزايش امنيت ملي آمريكا ارائه مي دهد؟ بر اساس بازبيني نزديكتر ساير اهداف سياست خارجي و استراتژيهاي آن به سختي قابل دسترسي هستند يا تصويري نادرست از يك ماهيت سيستم يسن المللي و حكومت امريكايي يا آميزه اي از هر دو مورد مي باشند.

انزوا طلبي خطرناكترين گام پيشنهاد مي باشد اما بعد از يازده سپتامبر همچنين به نظر مي رسد  ترين مسئله باشد ما نمي توانيم يك قلعه نظامي آمريكايي بسازيم حتي تنومندترين سيستم پدافند موشكي يا سياست امنيت وطني ايالات متحده را بي پناه باقي خواهد گذارد.

تفسير چپ گرا از انزوا طلبي (يعني زندگي كن و بگذار زندگي كنند) يا احترام به حق مالكيت دولت و رابطه با تمامي واحدها، همچنين نه پيشرونده است نه توانند(شايد هوشيار). نيم قرن قبل هنجارهاي غير استعماري تقريباً با هنجارهاي حق مللكيت دولت ارتباط نزديكي داشت آنها اكنون بايد از هم جدا شوند تهاجم آمريكايي به حاكميت افغان در ترويج حقوق فردي مردم افغانستان(بخصوص زنان) پيشرو بود در عوض آنهايي كه حق حاكميت رژيم طالبان (يا ساير رژيمهاي استبدادي در اطراف جهان) به رسميت شناختند، اقدامات كمي جهت توسعه آزاديهاي فردي انجام دادند تفسير چپ گرا مكتب انزوا طلبي و سكون دقيقاً به خطرناكي و ورشكستگي متغير جناح راست مي باشد.

واقعگرا ترين گام به سوي روابط بين الملل در محافل (نخبگان) محافل آكادميك است همچنين وعده هايي غلط براي دفاه ايالات متحده ارائه نمودن است رئاليستها همچنين بر چسب بسيار عالي به خود اختصاص داده اند(چه كسي مي خواهد غير رئاليست باشد) براي سياست بدو پوشش تفكري درهم و برهم.

رئاليستها اساساً اهميت قدرت سياستهاي بين المللي را درك مي كنند آنها اول از همه و بيشتر روي توزيع قدرت در سيستم بين المللي بعنوان محرك نخستين واقايع (ارائه كننده اوليه وقايع) كه شامل دو طبقه بزرگ مي باشند جنگ و فقدان جنگ.

دستور العمل براي افزايش امنيت دولتي كه از تخيلات رئاليستي نشأت مي گيرد براي تنظيم امكانات و توانايي دولتها مي باشد.

فهم اهميت قدرت و پويايي موازنه سياستهاي قدرتي اجزاي مهم و حياتي براي تنظيم يك سياست خارجي مؤثر آمريكايي مي باشند اما توجه خاص و انحصاري روي اين عوامل براي دفاع از منافع ملي آمريكايي ناكافي است رئاليستها اين سه خطاي فاحش در مأموريتشان مي كنند.

اولاً از آنجا كه هرگز به درون ايالتها نمي نگرند رئاليستها در جستجوي فردي و رژيمي سياست آشكار را ناديده مي گيرند البته، قدرت جزيي از تهديد آلمان هيتلري و تهديد شوروي و استالين بود اما فقط جزئي بود اين رهبران و رژيمهاي كه آنها پايه گذاري نمودند، امنيت ملي آمريكا را تهديد نمود و علت آن مأموريت ايدئولوژيكي بود كه آنها براي خود معنا نمودند و همان امر در مورد بن لادن و پيروانش صدق مي كند.

ثانياً:محمد عطا و اقدام شريرانه او در يازده سپتامبر يكي از اصولهاي استراتژي رئاليست يعني منع از راه ارعاب تهديد را تكذيب نمودند آنها شبكه توسط مأموريتهاي ايدئولوژيكي جهاني تحريك شدند نمي توانند بوسيله وسايل سنتي موازنه قدرت منع شوند و در جهان كنوني شكي نيست كه ايالات متحده بعنوان برتر در جهان مطرح است و احتمالاً تنها اير قدرت يا قدرت برتر جهان تا دهه هاي آتي باقي خواهد ماند ايالات متحده بزودي از جهت دفاعي در حد پانزده قوامي متحد بعدي در جهان گسترش خواهد يافت و بسياري در اين ليست قواي برتر از جمله هم پيمانان آمريكا خواهند بود هم دوستان و هم دشمنان ايالات متحده در اين ارزيابي موازنه قدرت در سيستم بين المللي سهيم مي باشند اين برتري قدرت ممكن است ساير دولتهاي نسبتاً قدرتمند ديگر مانند روسيه، چين يا تمام اروپا را از كوشش تعديل قدرت عليه ايالات متحده باز دارد اين مي تواند پيامبر مثبتي براي آمريكا محسوب شود اما اين ستون قدرت كه روسيه را وا مي دارد دنباله رو ايالات متحده باشد در تغيير رفتار بن لادن و طرفدارانش بسيار كم عمل نموده است و نتيجه چنداني در پي نداشته است.

و...


دریافت فایل


تحقیق درباره آزادی

تحقیق درباره آزادی,تحقیق,درباره,آزادی

علوم انسانی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
روانشناسی و علوم تربیتی
کتب علوم جفر و رمل
کتب علوم جفر و رمل
کتب علوم جفر و رمل
علوم انسانی
سایر رشته های علوم انسانی
سایر رشته های علوم انسانی
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
مجموعه تصاویر شاتر استوک
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید