تحقیق درباره استانداردها (دوره پیش دبستانی)

دینا فایل "|" جدیدترین فایل ها "|" تماس با ما

تحقیق درباره استانداردها (دوره پیش دبستانی)

تحقیق درباره استانداردها (دوره پیش دبستانی)

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:14

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه :

دستورالعمل اجرايي دوره پيش دبستاني به استناد اساسنامه مصوب شوراي عالي آموزش و پرورش با تاكيد بر توجه به آن در برنامه آموزش براي همه ( EFA ) از سوي وزير آموزش و پرورش ابلاغ شد . طبق اين دستورالعمل كلاس هاي پيش دبستاني اعم از نوباوه و آمادگي مي‌تواند به صورت نيمه وقت ، تمام وقت ، يك‌نوبته، دونوبته، يك روز درميان و در تمامي ايام هفته با توجه به شرايط و نوع مركز و نياز و تقاضاي والدين تشكيل گردد و مدت فعاليت‌هاي روزانه آن حداقل 4 ساعت خواهد بود . ساعت شروع فعاليت ها همزمان با آغاز كار واحد آموزشي است اما مديران مي‌توانند نوآموزان دوره آمادگي را 30 دقيقه زودتر از ساير دانش آموزان ترخيص كنند. براساس اين دستور العمل ، تشكيل كلاس‌هاي ويژه كودكان گروه سني 4ساله در ضميمه دبستانهاي دولتي و غيردولتي ممنوع است و در مراكز دولتي وابسته به آموزش و پرورش اولويت ثبت نام با نوآموزان دوره آمادگي خواهد بود .

طبق اين دستورالعمل ، حد نصاب تعداد نوآموزان براي تشكيل كلاس نوباوه در مناطق شهري حداكثر 20و در مناطق روستايي 15نفر و در دوره آمادگي در مناطق شهري حداكثر 25 و مناطق روستايي حداكثر 20 نفر است . تعيين حداقل ها برعهده شوراي منطقه خواهد بود.

همچنين مربيان مراكز پيش‌دبستاني بايد در زمينه شناخت كودكان تخصص و آگاهي داشته باشند و داراي يكي از شرايط تحصيلي ليسانس علوم تربيتي با گرايش پيش دبستاني، ليسانس در رشته هاي روان شناسي ، ليسانس با گذراندن دو سال سابقه كار پرورشي ، فوق ديپلم يا مربي كودك ، ديپلم كودكياري با حداقل 2 سال سابقه كار پرورشي و ديپلم با حداقل 5 سال سابقه كار آموزشي و پرورشي ، با كودكان پيش دبستاني باشند .از ديگر ويژگيهايي كه در اين دستورالعمل براي مربي اين مركز بر آن تاكيد شده است ، علاقه مندي به حرفه و كار ، ظاهر آراسته و شاد ، اعتماد به نفس و پاي بندي به اصول اخلاقي است . در اين دستورالعمل تصريح شده است :

محتواي آموزشي دوره پيش دبستاني براساس راهنماي برنامه درسي توسط وزارت آموزش و پرورش تهيه و به تصويب شوراي عالي آموزش و پرورش مي‌رسد. و تناسب با فرهنگ ملي و بومي و شرايط ويژگي هاي خاص منطقه تدوين و پس از تاييد نهايي دفتر برنامه ريزي و تاليف كتابهاي درسي در كليه مراكز پيش دبستاني اعم از دولتي و غيردولتي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

همچنين ميزان شهريه ثبت‌نام نوآموزان اين مراكز هر ساله با پيشنهاد شوراي منطقه‌اي و تصويب شوراي استاني تعيين مي شود و بايستي توسط اولياء آنان به حساب بانكي مركز پيش دبستاني واريز و تحت نظر شوراي مالي مركز هزينه شود.دريافت هر گونه وجه براي بازديدها، گردشهاي علمي ، تفريحي و تربيتي ، ضمن موافقت اوليا كودكان بايد متناسب با هزينه هاي مربوط باشد و به حساب مركز واريز شود .

مراكز پيش دبستاني با دو نوع مستقل (ويژه كودكان 4 و 5 ساله ) و غيرمستقل (كودكان 4 و 5 ساله و پايين تر از آن ) به صورت دولتي و غيردولتي فعاليت مي‌كنند. مراكز دولتي با مشاركت مردم و در ساختمان آموزشي دولتي داير هستند و مراكز غيردولتي واجد شرايط نيز در صورت كسب مجوز لازم قادر به فعاليت خواهند بود .صدور و مجوز تاسيس فعاليت و انحلال كليه مراكز پيش دبستاني در كشور برعهده وزارت آموزش و پرورش است و تاسيس اين گونه مراكز قبل از كسب مجوز ممنوع است .

و...


دریافت فایل

download

تحقیق درباره استانداردها,مقاله درباره استاندارد,استاندارد,استانداردها

فنی و مهندسی

سایت خبری پیشرفته php

طراحی وب و برنامه نویسی وب

دسترسی سریع

دینا فایل

هدف ما در دینا فایل ارائه بهترین فایل ها در بستری امر و مطمئن برای کاربرانی که نیاز به فایل هایی ارزشمند دارند. جهت ارتباط با ما با ای دی تلگرامی زیر در ارتباط باشید @hi_helper