تحقیق زمین شناسی کرمان

تحقیق زمین شناسی کرمان

تحقیق-زمین-شناسی-کرماندانلود تحقیق با موضوع زمین شناسی کرمان،
در قالب Word و در 300 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :

فصل اوّل
موقعيت جغرافيائي منطقه
 
فصل اول
1-1موقعيت جغرافيايي منطقه
  محدوده مورد مطالعه بخش شمال باختري از نقشه كرمان 000/250/1 كرمان مي باشد و بخش اعظم نقشه    حرجند  را در بر مي گيرد. و داراي مختصات جغرافيايي به شرح زير است:
  طول خاوري
  عرض شمالي
مساحت منطقه كه داراي طول 95 كيلومتر در مسير طول جغرافيايي و 55 كيلومتر و در سير عرض جغرافيايي شمالي است. بالغ برKm2 ¬5225 مي باشد.
 
آبادي بزرگ حرجند كه نقشه   منطقه استفاده شده نيز به همين نام مي باشد. معروترين آبادي در منطقه مي باشد كه در 72 كيلومتري شمال خاوري كرمان قرار گرفته است.
2-1 راه هاي دسترسي به منطقه مورد:
  جاده آسفالته كرمان به واحد از بخش باختري محدوده عبور مي‌كند. جاده خاكي درجه دو در محل آبادي هروز بالا  از جاده آسفالته منشعب شده و پس از  
گذشتن از آبادي حرجند به سمت شرق و جنوب شرق تا آبادي دهران ادامه پيدا مي‌كند.
3-1 ريخت شناسي منطقه مورد مطالعه
    بجز قسمت هاي خاوري محدوده كه دشت نسبتاً همواري است بقيه محدوده را رشته كوهها تشكيل مي دهد كه روند آنها شمال باختري- جنوب خاوري مي باشد.
مرتفع ترين نقطه منطقه 3048 متر ارتفاع و در غرب هر روز قرار دارد.
4-1 آب و هواي منطقه مورد مطالعه
   در بخشهاي خاوري به ويژه شمال خاوري به دليل نزديكي به كوير لوت آب و هوا گرم و خشك و ميزان بارندگي خيلي كم است ولي در سمت غرب و جنوب غربي از خشكي هوا كاسته شده و به ميزان بارندگي افزوده دمي شود. ميانگين ساليانه 15 تا 20 درجه سانتي گراد ميباشد.
   ميزان بارندگي ساليانه در بخش غربي و جنوب غربي محدوده نزديك به 158 ميليمتر مي باشد. تقريباً تمام آبهاي سطحي منطقه به ويژه رودخانه هايي مانند شيرين رود (در شمال منطقه)، رودخانه دهنه غاز (قسمت مركزي) رودخانه خرشكن و شهداد در قسمت جنوبي به سوي كوير لوت جريان پيدا مي‌كنند در اين رودخانه ها در طول سال معمولاً آب جاري است.
5-1 پوشش گياهي منطقه مورد مطالعه
   در منطقه به دليل جنس خاك، اختلاف شديد درجه حرارت كمبود ريزش باران و بادهاي موسمي فقدان يك پوشش گياهي ممتد و چهره برهنه و بي گياه زمين جز در واحدها به طور صريحي به چشم مي خورد در اينجا تنها گياهاني مي تواندن رشد كنند كه در مقابل خشكي و گرماي هوا و جنس نامساعد خاك مقاومت داشته باشند. انواع گوناگون درخت و درختچه گز و جاهائي كه سفره آب زيرزميني وجود داشته باشد نخل خرما مهمترين گياهاني هستند كه در اين بيابانها امكان رويش دارند.
   پسته عمده ترين محصول اين منطقه و با مواد غذايي فراوان اهميت صادراتي نسبتاً زيادي دارد.
6-1 فعاليت هاي اقتصادي منطقه مورد مطالعه
   به دليل كم بودن زمين هاي كشاورزي بخشي از اهالي در معادن زغال سنگ منطقه مثل زغال سنگ هجدك و باب نيزو فعاليت دارند.
در كوهستانها و كوهپايه ها كشاورزي، باغداري، دامداري و قالي بافي رونق دارد. به طوري كه بخش زيادي از اهالي آبادي حرجند در خانه هايشان دار قالي دارند و مشغول قالي بافي هستند. فعاليت هاي تجارتي صنعتي و خدماتي از ديگر فعاليت هاي اقتصادي مردم منطقه است.
7-1 سابقه مطالعات منطقه مورد مطالعه
   منطقه مورد بررسي از ديدگاه تكتونيك ايران زمين در زون ايران مركز قرار دارد اشتوكلين   (1968) نوگل سادات (1978) در تقسيمات ساختاري ايران اين منطقه را در شمار (مثلث مياني) قلمداد نموده اند. در حقيقت اين منطقه در بخش جنوب خاوري مثلث مياني قرار دارد.
  در اين منطقه بررسي هاي بسياري صورت گرفته است كه عمده ترين آنها عبارتند از‍:
1-    هوكريده همكاران (1962) نقشه   منطقه بين ساغند- كرمان را تهيه نموده‌اند كه گزارش زمين شناسي آن نيز توسط آنان منتشر شده است....
دانلود فایل


تحقیق زمین شناسی کرمان

زمین شناسی کرمان, دانلود تحقیق زمین شناسی کرمان, پاورپوینت زمین شناسی کرمان, تحقیق در مورد زمین شناسی کرمان, تحقیق درباره زمین شناسی کرمان, تحقیق راجع به زمین شناسی کرمان, تحقیق آماده زمین شناسی کرمان, پاورپوینت در مورد زمین شناسی کرمان, جغرافیا , دا,,,

جغرافیا

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید