تحقیق معلم نمونه اسلام استاد شهيد مرتضي مطهري

تحقیق معلم نمونه اسلام استاد شهيد مرتضي مطهري

تحقیق-معلم-نمونه-اسلام-استاد-شهيد-مرتضي-مطهريدانلود تحقیق با موضوع استاد شهيد مرتضي مطهري،
در قالب Word و در 38 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :

استاد شهيد مرتضي مطهري- رضوان الله تعالي عليه- در سال 1298 هجري شمسي در قريه فريمان متولد شد. سالهاي اوليه عمر را در خدمت پدر، به طلب علوم اسلامي پرداخته و پس از آن در حوزه علميه مشهد، مقدمات عربي و فقه و اصول و منطق را فرا گرفته و در سن 15 سالگي از مشهد به قم- شهر قيام- هجرت نمود.
مدت پانزده سال به كسب معرفت از خورشيد تا باني چون امام خميني (ره) پرداخت و در كنار آن در حوزه  علميه در محضراستاداني چون مرحوم بروجردي، مرحوم محقق، مرحوم آشتياني، مرحوم يثربي كاشاني، مرحوم خوانساري، مرحوم صدر و سرانجام، استاد فقيه مفسر قرآن، علامه طباطبايي به كسب علم مشغول شد.
او الگوي نيكوي معلمي بود كه همه وجودش سوز بود و عشق. او با بينش عميق و انديشه اي بلند و قامتي راست، همچون سپري مقاوم در برابر تهاجم فرهنگي بيگانگان و جهل و خود باختگي ها ايستاده بود. و به همين جهت، سرانجام سر پر سواديش همانند فرق مبارك امام و مرادش، حضرت علي (ع)، هدف تيركين قرار گرفت و به فيض شهادت و... نائل گرديد.
از اين رو، روز 12 ارديبهشت ماه، روزي كه به نام زيبا و پر معناي معلم، مزين گرديد، يادآور بعثت پيامبران- عليه السلام- است. اين روز، يوم الله محسوب مي گردد، چرا كه اول مربي، خداوند است. اين روز، روز تزكيه و تعليم است. روز سپاس و تشكر است.
امام خميني- رهبر فقيد انقلاب اسلامي- در شهادت معلم نمونه انقلاب، بسيار گريستند و در مورد ايشان فرمودند:
من اگر چه فرزندي عزيز را كه پاره تنم بود از دست دادم، لكن مفتخرم كه چنين فرزندان فداكاري در اسلام وجود داشته و دارد.

«روحش شاد و راهش پر رهرو باد»
 
مقدمه
كانون انديشه مطهر كه توسط جمعي از دانشجويان دانشگاه پيام نور و با همكاري نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه و در آغاز ترم تحصيلي حاضر تشكيل گرديد، اهداف ارزشمندي را سر لوحه كار خويش قرار داده است و سعي دارد تا هرچه بيشتر در جهت تحقق بخشيدن به اين آرمانها گام بردارد.
با عنايت به حساسيت شديد و عميق استاد شهيد مرتضي مطهري نسبت به جريانات انحرافي و التقاطي دين و مجاهدت علمي كم نظير ايشان جهت احياء و ارائه انديشه هاي اصيل اسلامي و مبارزه خستگي ناپذير وي در مقابله با تحجر و التقاط و اشكال مختلف تجدد مآبي و نيز تاكيد امام راحل عظيم الشان در استفاده دانشگاهيان از آثار و آراء آن شهيد، امروزه توجه به آراء و افكار استاد شهيد در جامعه دانشگاهي از اهميت بسزايي برخوردار است و مي تواند سلامت فكري جامعه را در مقابل هجمه هاي فرهنگي و فكري دشمنان تضمين نمايد....دانلود فایل


تحقیق معلم نمونه اسلام استاد شهيد مرتضي مطهري

مطهري, تحقیق مطهري, دانلود تحقیق در مورد مطهري, دانلود تحقیق مطهري, مقاله در موردمطهري, پاورپوینت مطهري, پروژهمطهري, تحقیق آماده در مورد مطهري, مقاله مطهري, پروژه آماده در مورد مطهري

فلسفه و منطق

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
فلسفه و منطق
فلسفه
فلسفه
فلسفه و منطق
مکان/خانه/ منطقه
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید