تحقیق بیوگرافی هوشنگ سيحون

تحقیق بیوگرافی هوشنگ سيحون

تحقیق-بیوگرافی-هوشنگ-سيحوندانلود تحقیق با موضوع  بیوگرافی هوشنگ سيحون،
در قالب Word و در 28 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :
هوشنگ سيحون متعلق به سومين نسل معماران ايراني است که تحصيلات خود را در اروپا انجام دادند . در همان سالهاي 2507، هنگاميکه سيحون پس از پايان تحصيل در مدرسه بوزار پاريس به ايران آمده و شروع به کار کرد " سبک بين المللي " تا حد زيادي در ميان معماران رواج يافته بود . در تهران به خصوص در محله هاي جديد شمال شهر بيش از پيش الگوهاي اين سبک بويژه در خانه سازي رعايت مي شد .
اما دانشکده هنرهاي زيباي تهران از همان ابتداي تاسيس روش آموزش بوزار پاريس را برگزيد و سيحون نيز خود فارغ التحصيل همين دانشکده بود .
مدت يک ربع قرن ، آنچه که اين معمار و معدود همکاران او در ايران ساختند و آموزش دادند ، سرمشق و نمونه کار نسل هاي بعدي معماران دانشگاه ديده ، حرفه اي هاي قديمي و حتي بساز و بفروشها قرار گرفت . ازبناهاي مجلل و تشريفاتي که داراي ارزش نمودگاري هستند تا ساختمانهاي ساده کوچک در دورترين نقاط کشور هيچيک از اين زبان معماري به دور نماندند.در دهه هاي بعد از جنگ جهاني دوم شيوه هاي معماري سنتي که عبارت بود از تکرار تعداد معدودي نمونه هاي اصلي معمارانه براي بناهاي مختلف ، به خصوص در شهرهاي بزرگ به کلي کنار گزارده شده بود .
احداث خيابانهاي سراسري و شبکه جدولي شهري بافت شهري سنتي را دچار دگرگوني اساسي کرده و قطعات مالکيت منظم و مستطيل شکل به وجود آورد .با اين تغييرات ساختي در شکل شهر به دوران معماري درون گرا با حياط مرکزي پايان داده شد و معماران به الگوي تک بناهاي جدا از يکديگر روي آوردند .بدينسان فضاي تاريخي جاي خود را به محيط جديدي مي داد که روحيه مدرنيزم (نوينگرايي ) در آن بيش از پيش ديده مي شد .جهت اصلي معماري که در گذشته روي به سمت يک مرکز روحاني داشت جاي خود را به معماري داد که به سمت تحول و آينده گرايش داشت . بخشهاي مسکوني شبکه راسيوناليست شهري به وجود آوردند . و کاخهاي دولتي و بناهاي عمومي که نمودار تحکيم قدرت مرکزي و دولت بود بيشتر در فضاها و مياديني جاي گرفتند که از ويژگيهاي فضاهاي شهري نئوکلاسيک بهره داشت . اين دو جنبه معماري که يکي ضرورت ايجاد بناهاي ساده و عملي بود و ديگري نياز به نمايش ارزشها و مظاهر فرهنگي نظام زمانه ، زمينه مناسب خود را در دوگانگي آموزش بوزار در سالهاي بعد از جنگ جهاني دوم يافت ...

تـوضـیـحــاتِ فـایــل :

- این فایل با فرمت Word در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
- تعداد صفحات : 28
- قابل ارائه و مناسب بعنوان تحقیق کلاسی

دانلود فایل


تحقیق بیوگرافی هوشنگ سيحون

دانلود تحقیق بیوگرافی هوشنگ سيحون, پاورپوینت بیوگرافی هوشنگ سيحون, تحقیق در موردبیوگرافی هوشنگ سيحون, مقاله بیوگرافی هوشنگ سيحون, دانلود پاورپوینت بیوگرافی هوشنگ سيحون, بیوگرافی هوشنگ سيحونpdf , پروژه بیوگرافی هوشنگ سيحون, تحقیق درباره ی بیوگرافی هوش,,,

معماری

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید