تحقیق فناوری کامپوزیت

دینا فایل "|" جدیدترین فایل ها "|" تماس با ما

تحقیق فناوری کامپوزیت

تحقیق فناوری کامپوزیت

تحقیق-فناوری-کامپوزیتدانلود تحقیق با موضوع فناوری کامپوزیت،
در قالب Word و در 18 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :

در یک تعریف کلی، کامپوزیت ترکیب سینرژیک دو یا چند ماده است. مقاومت بالای کامپوزیت ها ناشی از الیاف به هم بافته و در کنار هم پیوسته توسط یک پلیمر می باشد.
معمول ترین الیاف مقاوم، الیاف شیشه می باشند. الیاف شیشه مورد استفاده اغلب از نوعه شیشه کلاس E که بسیار ترد و شکننده و شفاف و دارای مقاومت کششی زیاد هستند، 34compa معادل 500KSI می باشد.
برای تولید الیاف مذکور، شیشه در کوره با حرارت 2F و (1200C) 21 ذوب شده و به صورت الیاف به قطر 10 میکرون (4-10*4 inch) از درون یک سطح سوراخدار بسیار داغ عبور می کند.

کوره های ذوب آلومینیوم را چگونه می سازند؟
در صنعت آلومینیوم 80% کوره های ذوب به صورت چهارگوش با ابعاد و تناژ مختلف مورد استفاده قرار می یگرد. طراحی کوره ذوب بستگی به نوع فلز مورد استفاده و ظرفیت مورد بهره برداری دارد. ظرفیت کوره های چهارگوش از 5 تا 100 تن طراحی و قابل استفاده می باشد.
در کوره هایی که از فلنچ استفاده می شود معمولاً شیب سطح کوره بین 5 تا 7 درجه یم باشد. نصب مشعل ها، دریچه ها و دودکش ها به اشکال مختلف طراحی می گردد.

مزایای کوره های چهارگوش:
1-شارژ، بارگیری و تخلیه آسان (به دلیل دریچه بزرگ)
2-امکان جذب حرارت بیشتر توسط مذاب از مشعل
3-امکان استفاده از انواع مختلف سوخت (گازوئیل – مازوت، گاز و ...)
4-امکان نگهداری، ذوب و ساخت آلیاژ


معایب کوره های چهارگوش:
در آلیاژسازی معمولاً افزودنی هایی مورد استفاده جهت آلیاژهای آلومینیوم سنگین تر از آن بوده و به سمت کف کوره تمایل دارند. این تفاوت دانسیته مذاب باعث همگن نشدن خوب آلیاژ می گردد. همچنین به دلیل سطح زیاد، پرت فلز زیاد است؛ برای متال دانسیته آلومینیوم مذاب 2/38 گرم بر متر مکعب و دانسیته مس مذاب 8/26 گرم بر متر مکعب می باشد. راندمان حرارتی کوره به علت پایین بودن ضریبر جذب حرارت آلومینیوم (17/0 = E) پایین است (حداکثر راندمان 18%) ...


فهرست
عنوان
تکنولوژی کامپوزیت
کوره های ذوب آلومینیوم را چگونه می سازند؟
برخی مزایای مصالح آلومینیومی نسبت به مواد پلیمری P.V.C
Reynobond

تـوضـیـحــاتِ فـایــل :

- این فایل با فرمت Word در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
- تعداد صفحات : 18
- قابل ارائه و مناسب بعنوان تحقیق کلاسی
دانلود فایل


download

دانلود تحقیق فناوری کامپوزیت, پاورپوینت فناوری کامپوزیت, تحقیق در موردفناوری کامپوزیت, مقاله فناوری کامپوزیت, دانلود پاورپوینت فناوری کامپوزیت, فناوری کامپوزیتpdf , پروژه فناوری کامپوزیت, تحقیق درباره ی فناوری کامپوزیت, تحقیق با موضوع فناوری کامپوزیت,,,

معماری

کامپوزیت های پلیمری ETFE

سایر رشته های فنی مهندسی

کامپوزیت

سایر رشته های فنی مهندسی

دسترسی سریع

دینا فایل

هدف ما در دینا فایل ارائه بهترین فایل ها در بستری امر و مطمئن برای کاربرانی که نیاز به فایل هایی ارزشمند دارند. جهت ارتباط با ما با ای دی تلگرامی زیر در ارتباط باشید @hi_helper