تحقیق درباره الیاف طبیعی

تحقیق درباره الیاف طبیعی

تحقیق-درباره-الیاف-طبیعیدانلود تحقیق با موضوع الیاف طبیعی،
در قالب Word و در 19 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :

ابريشم:
جزو الياف حيواني است.(حدود 98 درصد وزن ابريشم را پروتيين تشكيل ميدهد.) الياف ابريشم داراي قدمتي بسيار طولاني ميباشد.(2700 سال قبل از ميلاد) ابتدا الياف ابريشم توسط چيني ها بدست امده و به ساير نقاط جهان گسترش داده شده است .( به خصوص كشورهاي همجوار) ايران نيز در 2400 قبل از ميلاد به اين الياف دسترسي پيدا كردند .(ابريشمي كه در ايران هست رنگش كدر و ضخامتش بيشتر است.)
الياف ابريشم از كرم ابريشم (پيله) بدست ميايد. اين كرمها از برگ درختان توت تغذيه ميكنند كه نژادهاي مختلفي دارند. اين كرمها بعد از رشد كردن و بزرگ شدن شروع به تغيير رنگ دادن و تنيدن تار به دور خود ميكنند و پيله را درست ميكنند. كرم ابريشم بعد از رشد كامل در مرحله تنيدن مايع لزجي از غده نزديك دهان خارجكرده ( ابريشمي است داراي 2 فيلامنت كه در اطراف آن صمغي به نام سيريسينوجود دارد.) كه در مجاورت هوا خيلي زود سفت و سخت ميشود. (هر پيله حدود 900 متر است.)
كرمها بعد از سه هفته تبديل به پروانه ميشود و از پيله خارج ميشود. پروانه ها براي اينكه به بيرون پيله بيايند پيله را بعد از تنيدن در مجاورت بخار قرار ميدهند باعث ميشود كه كرمها در پيله كشته شوند. البته بعضي از كرمها را به پروانه تبديل ميكنند براي تخمگذاري كرمهاي بعدي . تخمهاي كرم ابريشم سياه رنگ و وزن 47/0 ميلي گرم و طول (ابعاد) 2 تا 3 ميلي گرم در محيط سرد نگه داشته ميشود. براي تخم كشي 24 روز پيله را نگه ميدارند. در 24 ساعت 400 الي 500تخم مي گذارد. سپس براي نرم كردن الياف پيله ها را داخل آب گرم قرار ميدهند. در مراحل بعدي الياف را از پيله جدا كرده به صورت كلاف در مي آورند. معمولا از هر 250 كيلو گرم پيله حدود 20 كيلو گرم ابريشم خام بدست مي آيد.

مراحل پرورش كرم ابريشم:
1) قرار دادن تخم ابريشم در محيطي با درجه حرارت 20 الي 23 درجه سانتي
گراد به مدت 3 الي 4 روز .
2) بيرون آمدن از تخم- به مدت 6 الي 7 روز به آن برگ توت مي دهند–
دو نوبت در روز به كرم ابريشم برگ توت ميدهند – به اين دوره (ريزه داري) مي گويند.
3) خواب اول به مدت 24 ساعت – در اين مرحله تغذيه قطع ميشود و كرمپوست اندازي مي كند- (مرحله پوست اندازي)
4) در طول 5 الي 6 روز – باز دو نوبت در روز به كرم برگ توت مي دهند.
5) خواب دوم به مدت 24 ساعت – در اين مرحله كرم دوباره پوست اندازي
مي كند. ( پوست اندازي دوم )
6) كرم ابريشم 5 الي 6 روز در دو نوبت بايد با برگ توت تغذيه شود.
7) خواب سوم – پوست اندازي سوم به مدت 48 ساعت .
8) كرم ابريشم به مدت 6 الي 7 روز و روزانه در 3 نوبت تغذيه ميشود.
9) شروع به تنيدن ابريشم به دور خودش به مدت 5 الي 6 روز.
10) پاك كردن پيله ها ...

تـوضـیـحــاتِ فـایــل :

- این فایل با فرمت word در اختیار شما قرار خواهد گرفت
- تعداد صفحات : 19
- قابل ارائه و مناسب بعنوان تحقیق کلاسی
دانلود فایل


تحقیق درباره الیاف طبیعی

دانلود تحقیق الیاف طبیعی, پاورپوینت الیاف طبیعی, تحقیق در موردالیاف طبیعی, مقاله الیاف طبیعی, دانلود پاورپوینت الیاف طبیعی, الیاف طبیعیpdf , پروژه الیاف طبیعی, تحقیق درباره ی الیاف طبیعی, تحقیق با موضوع الیاف طبیعی, پایان نامه پیرامون الیاف طبیعی, تح,,,

هنر و گرافیک

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
اینفوگرافیک
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید