تحقیق بررسی جرائم در حکم خیانت در امانت در حقوق کیفری ایران

تحقیق بررسی جرائم در حکم خیانت در امانت در حقوق کیفری ایران

تحقیق-بررسی-جرائم-در-حکم-خیانت-در-امانت-در-حقوق-کیفری-ایران

تحقیق با موضوع بررسی جرائم در حکم خیانت در امانت در حقوق کیفری ایران،
در قالب ورد، در 39 صفحه، قابل ویرایش:

قسمتی از متن:

چکیده:
 با توجه به اینکه جرم خیانت در امانت یکی از جرائم رو به گسترش در جامعه می باشد و دارای سابقه طولانی می باشد و یکی از جرائمی است که شدیداً به اعتماد عمومی در جامعه ضربه مهلکی وارد می نماید ولی متأسفانه حقوقدانان محترم وقتی که به این جرم می رسند با دقت کمتری به آن می پردازند و کمتر به کنکاش و بررسی زوایای مختلف آن می پردازند و یکی از این دلایل نبود منافع معتبر و مرجع در این زمینه است و ما نیز در این نوشته فقط به منابع دسته ی دوم و کتابهای موجود اکتفا نموده ایم در فقه اسلامی ما نیزعنوان و کتاب خاصی تحت عنوان خیانت در امانت وجوددارد و مباحث این جرم در کتابهای مختلف من جمله کتاب ودیعه، عاریه – قرض به صورت پراکنده و غیر منسجم وجود دارد .

تاریخچه

در حقوق روم جرم خیانت در امانت تحقق عنوان فرتوم  قابل مجازات بوده است. فرتوم عنوان بزه عام و کلی بوده که شامل رقت ، کلاهبرداری خیانت در امانت  در مفاهیم امروزی آن می شد و عبارت بود از تصاحب یا تصرف مال متعلق به غیر از اینکه شی مورد تصرف توسط خود مالک یا متصرف بزهکار تسلیم می گردد یا اینکه شخصاً آنرا بدست می آورد . به مرور زمان در قوانین کشورهای مختلف از جمله کشورهای اروپایی مثل، فرانسه ، بلژیک ، سویس این جرم که مشتمل بر سوء استفاده از اعتماد دیگری است از جرم سرقت که عبارت آن ربایش مال غیر بدون رضایت و آگاهی وی می باشد و از کلاهبرداری و نیز از سایر جرائم علیه اموال تفکیک شد البته البته این تفکیک در همه نظامهای حقوقی مشاهده نمی گردد برای مثال در حقوق انگلیس جرم مستقلی تحت عنوان خیانت در امانت وجود ندارد و هر گونه تصاحب مال متعلق به دیگری اعم از اینکه آن مال به مجرم سپرده شده و یا وی آنرا ربوده باشد تحت عنوان سرقت قابل تعقیب باشد.
بنابراین از نظر حقوق انگلیس تصاحب اتومبیلی که توسط یک شرکت کرایه اتومبیل به شخص سپرده شده است درست همانند ربایش پنهانی آن سرقت محسوب می گردد.

دانلود فایل


تحقیق بررسی جرائم در حکم خیانت در امانت در حقوق کیفری ایران

تحقیق بررسی جرائم در حکم خیانت در امانت در حقوق کیفری ایران,متن در مورد خیانت در امانت,میزان مجازات جرم خیانت در امانت,عدم اثبات خیانت در امانت,نحوه اجرای حکم خیانت در امانت,ارکان جرم خیانت در امانت چیست,جرم خیانت در امانت در قانون مجازات جدید ,,,

حقوق

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید