تحقیق رژیم حقوقی دریای خزر و موضع کشورهای ساحلی

دینا فایل "|" جدیدترین فایل ها "|" تماس با ما

تحقیق رژیم حقوقی دریای خزر و موضع کشورهای ساحلی

تحقیق رژیم حقوقی دریای خزر و موضع کشورهای ساحلی

تحقیق-رژیم-حقوقی-دریای-خزر-و-موضع-کشورهای-ساحلیدانلود تحقیق با موضوع رژیم حقوقی دریای خزر و موضع کشورهای ساحلی،
در قالب Word و در 41 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :

مقدمه
دریای خزر یا دریای کسپین با کشورهای روسیه، ایران، آذربایجان، ترکمنستان و قزاقستان محدود میباشد. قبل از فروپاشی اتحاد شوروی این دریا با دو کشور یعنی روسیه و ایران محدود بود و از منابع مختلف آن کشورهای مذکور استفاده میکرد. در این اوخر اهمیت دریای خزر از لحاظ تجارتی، نظامی و اقتصادی نسبت به هر وقت دیگر با اهمیت شده.
در این مقاله در قدم اول در مورد موقعیت و مشخصات دریای خزر و بعداً در مورد اهمیت و پرابلم های نظامی و اقتصادی که فعلاً در این منطقه موجود است معلومات ارایه میگردد.
دریای خزر، بزرگترین دریای جهان در سرحد بین آسیا و اروپا و در محل تلاقی آسیای مرکزی،قفقاز و ایران واقع است. طول دریای خزر از شمال به جنوب ۱۲۰۴کیلومتر، عرض متوسط آن ۳۲۰کیلومتر و طول خط ساحلی آن ۶۵۰۰کیلومتر است. از این مقدار ۶۵۷کیلومتر ساحل ایران، ۸۲۰کیلومتر ساحل آذربایجان، ۱۹۰۰کیلومتر ساحل قزاقستان و بقیه ساحل روسیه و ترکمنستان است. مساحت دریای خزر در سال ۱۹۲۹م ۴۲۲هزار کیلومتر مربع بود.
مهم ترین خلیج های خزر عبارتند از قیزلار، مانقشلاق، قازاخ، قارابوغازگول،ترکمن باشی، ترکمن در شرق، آقراخان، قیزیل آغاج، انزلی و گرگان «حسینقلی». دریای خزر حدود ۵۰جزیره بزرگ و کوچک دارد که کل مساحت آنها حدود ۳۵۰کیلومتر مربع است.
حدود ۱۵۰رودخانه بزرگ و کوچک به دریای خزر می ریزد که بزرگترین آنها عبارتند از : ولگا، امبا، اورال، ترک، سولاک، سامور، کر، سفید رود، گرگان و اترک.
حجم آب دریای خزر ۷۶۰۰۰کیلومتر مکعب است. دریای خزر دارای اهمیت بسیار در حمل و نقل دریایی است. شبکه راههای دریایی بین بنادر مهم آن از قبیل باکو در آذربایجان، ماهاچ قلعه در داغستان، آستاراخان در روسیه، آکتائو و گوری یف در قزاقستان، ترکمنباشی و آکتاش در ترکمنستان، نوشهر وانزلی در ایران برقرار است....
دانلود فایل


download

رژیم حقوقی دریای خزر , دانلود تحقیق رژیم حقوقی دریای خزر , پاورپوینت رژیم حقوقی دریای خزر , تحقیق در مورد رژیم حقوقی دریای خزر , تحقیق درباره رژیم حقوقی دریای خزر , تحقیق راجع به رژیم حقوقی دریای خزر , تحقیق آماده رژیم حقوقی دریای خزر , پاورپوینت در ,,,

جغرافیا

رژیم لاغری 30 روزه متاسی

رژیم لاغری(افزایش سوخت وساز)

رژیم لاغری 10 روزه شیپ مت

رژیم لاغری(افزایش سوخت وساز)

نظام حقوقی دریای آزاد

سایر رشته های فنی مهندسی

ساخت یک دریای مکعب

گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی

عروس دریایی

سایر رشته های فنی مهندسی

نظام حقوقی دریای آزاد

سایر رشته های فنی مهندسی

دریای خزر

سایر رشته های فنی مهندسی

خط ساحلی

سایر رشته های فنی مهندسی

دسترسی سریع

دینا فایل

هدف ما در دینا فایل ارائه بهترین فایل ها در بستری امر و مطمئن برای کاربرانی که نیاز به فایل هایی ارزشمند دارند. جهت ارتباط با ما با ای دی تلگرامی زیر در ارتباط باشید @hi_helper