تحقیق بررسی تکنیک کرسی بندی در مبحث خوشنویسی

تحقیق بررسی تکنیک کرسی بندی در مبحث خوشنویسی

تحقیق-بررسی-تکنیک-کرسی-بندی-در-مبحث-خوشنویسیدانلود تحقیق با موضوع بررسی تکنیک کرسی بندی در مبحث خوشنویسی،
در قالب Word و در 28 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :

یک اثر خوشنویسى مى‌تواند در قالب‌ها و گونه‌‌هاى مختلفى ارائه شود. هر یک از این قالب‌ها داراى اصول و شرایط خاصى است که باید از سوى هنرمند رعایت شود تا نتیجهٔ صحیح به‌دست آید. این قالب‌ها عبارتند از: سطر، دو سطر، سیاه مشق، چلیپا، کتابت، قطعه، کتیبه.
در طى سالیان این قالب‌هاى متعدد براى ترکیب کلمات و حروف ایجاد شدند و هنرمندان، آیات قرآنى و متون ادبى و علمى و اشعار زیبا را در این قالب‌ها نوشته‌اند و خوشنویسان با وفادارى به اصول این قالب‌ها آثار بدیع و بسیار زیبایى خلق کرده‌اند.
سطر‌نویسی
دو سطر‌نویسی
سیاه‌ مشق
چلیپا
کتابت


سطرنویسى
به مجموعهٔ کلمات و جمله‌هایى که روى خط کرسى قرار مى‌گیرند، سطر گفته مى‌شود. سطر ساده‌ترین قالب براى ارائه نوشته در خوشنویسى بشمار مى‌رود و از ارکان مهم آن به حساب مى‌آید. سطر ممکن است یک جملهٔ کامل باشد یا چندین جمله را در خود جاى دهد. گاهى نیز ممکن است جملهٔ کامل هم نباشد. بنابراین تعداد سطرها در یک صفحه را، خط کرسى‌هاى موجود در آن صفحه مشخص مى‌کنند.
اصول و ضوابط کلى سطر شامل دو قسمت مهم مفردات سطر و ترکیب سطر مى‌شود. مفردات سطر اجزاى سطر است؛ شامل حروف، کلمات و اتصالات؛ که بکارگیرى قواعد حروف و کلمات انجام مى‌گیرد ...

تـوضـیـحــاتِ فـایــل :

- این فایل با فرمت word در اختیار شما قرار خواهد گرفت
- تعداد صفحات : 28
- قابل ارائه و مناسب بعنوان تحقیق کلاسی
دانلود فایل


تحقیق بررسی تکنیک کرسی بندی در مبحث خوشنویسی

دانلود تحقیق کرسی بندی در خوشنویسی, پاورپوینت کرسی بندی در خوشنویسی, تحقیق در موردکرسی بندی در خوشنویسی, مقاله کرسی بندی در خوشنویسی, دانلود پاورپوینت کرسی بندی در خوشنویسی, کرسی بندی در خوشنویسیpdf , پروژه کرسی بندی در خوشنویسی, تحقیق درباره ی کرسی ,,,

هنر و گرافیک

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید