تحقیق مطالعه تطبیقی عدم مسؤولیت کیفری بیماران روانی در هشت کشور اروپایی

دینا فایل "|" جدیدترین فایل ها "|" تماس با ما

تحقیق مطالعه تطبیقی عدم مسؤولیت کیفری بیماران روانی در هشت کشور اروپایی

تحقیق مطالعه تطبیقی عدم مسؤولیت کیفری بیماران روانی در هشت کشور اروپایی

تحقیق-مطالعه-تطبیقی-عدم-مسؤولیت-کیفری-بیماران-روانی-در-هشت-کشور-اروپایی

دانلود تحقیق با موضوع مطالعه تطبیقی عدم مسؤولیت کیفری بیماران روانی در هشت کشور اروپایی،
در قالب word و در 29 صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
مطالعه تطبیقی عدم مسؤولیت کیفری بیماران روانی درهشت کشور اروپایی
هشت کشور اروپایی در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفته اند: فرانسه، آلمان، انگلستان، دانمارک، اسپانیا، ایتالیا، هلند و سوئد.
در هرکدام از کشورها، نکات زیر مورد توجه قرار گرفت:
- در چه شرایطی حقوق جزا، عدم مسؤولیت کیفری افراد مبتلا به اختلالات روانی را به رسمیت می شناسد؛
- چه اقداماتی قابل اجرا بر روی چنین مجرمینی است.
این مطالعه در نهایت بیان می دارد که:
(1) به استثنای سوئد، در همه کشورهای مورد مطالعه، اختلال روانی از موجبات عدم مسؤولیت کیفری است.
سوئد، مقررات مربوط به عدم مسؤولیت کیفری بیماران روانی را از قانون مجازات مصوب 1962 خود حذف کرده است. در واقع، اختلالات روانی از کیفیات مخففه جرم به حساب آمده که می تواند مجرم را از تحمل مجازات تعیین شده برای جرم برهاند.
عدم مسؤولیت کیفری این بیماران در قوانین مجازات فرانسه، آلمان، دانمارک، اسپانیا، ایتالیا و هلند به رسمیت شناخته شده است. در انگلستان نیز، بر اساس متون مختلفی که نحوه دادرسی قابل اجرا بر روی بیماران روانی را تعیین می کند، اختلالات روانی می تواند ابزاری جهت دفاع قلمداد شده و مانع تحقق مسؤولیت کیفری متهم گردد. بر اساس اصول دادرسی انگلستان که در اواسط قرن نوزدهم میلادی تدوین شده، وضعیت روانی مجرم می تواند در حین دفاع مورد استناد قرار گیرد.
(2) در تمام نظامهای مورد مطالعه، «قاضی» در مورد اقدامات قابل اجرا بر روی مجرمین دچار بیماریهای روانی تصمیم گیری می نماید.
این مساله در سوئد هم وجود دارد: با وجود مسوولیت کیفری، افراد دچار اختلالات روانی،همانند سایر مجرمین، مورد مجازات تعیین شده توسط «قاضی» قرار می گیرند. معهذا، قاضی سوئدی حق ندارد که این افراد را به مجازات زندان محکوم نماید.
در دیگر کشورها هم، که عدم مسوولیت کیفری چنین افرادی پذیرفته شده است، این دادرسان کیفری هستند که در مورد تدابیر مناسب برای آنان تصمیم گیری می نمایند...دانلود فایل


download

حقوق تطبیقی , تحقیق عدم مسؤولیت کیفری بیماران روانی , کار تحقیقی عدم مسؤولیت کیفری بیماران روانی , مقاله عدم مسؤولیت کیفری بیماران روانی , پروژه عدم مسؤولیت کیفری بیماران روانی , تحقیق در مورد عدم مسؤولیت کیفری بیماران روانی , دانلود تحقیق عدم

حقوق

مطالعه موفق در هشت گام

سایر رشته های فنی مهندسی

عدم تعادل کلسیم

سایر رشته های فنی مهندسی

نمایش عدم قطعیت

سایر رشته های فنی مهندسی

دسترسی سریع

دینا فایل

هدف ما در دینا فایل ارائه بهترین فایل ها در بستری امر و مطمئن برای کاربرانی که نیاز به فایل هایی ارزشمند دارند. جهت ارتباط با ما با ای دی تلگرامی زیر در ارتباط باشید @hi_helper