تحقیق پاستوریزه سازی

تحقیق پاستوریزه سازی

تحقیق-پاستوریزه-سازی

دانلود تحقیق با موضوع پاستوریزه سازی،
در قالب word و در 7 صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
پاستوریزه سازی
پاستوریزه سازی(PASTEURIZATION): روشی برای کشتن اغلب میکروارگانیسمهای بیماریزا (کاهش تعداد آنها تا حدی که ایجاد بیماری نکنند) و غیر فعال ساختن آنزیمهای موجود در مواد غذایی بمنظور به تعویق انداختن فساد در مواد غذایی اطلاق میگردد. 
(LTLT): حرارت دادن مواد غذایی تا 62.8 سانتی گراد به مدت نیم ساعت. 
(HTST): حرارت دادن مواد غذایی تا 72.8 سانتی گراد به مدت 15 ثانیه. 
(UHT)=(ULTRA-PASTEURIZED): حرارت دادن مواد غذایی تا 140-150 در جه سانتی گراد به مدت 1 تا 2 ثانیه. در این روش بیشتر میکروارگانیسمهای بیماریزا نابود میگردند و در صورتی که مواد غذایی پس از پاستوریزه شدن با این شیوه بسته بندی مناسبی داشته باشند میتوان آنها را به مدت 3 ماه بیرون از یخچال نگهداری کرد. (البته تا وقتی که بسته بندی آنها باز نشده باشد) 
2- استرلیزه سازی و یا سترون سازی(STERLIZATION): در این روش تا حدودی تمام پاتوژنها (عوامل بیماریزا)  موجود در مواد غذایی کشته میشوند. در این روش مواد غذایی در دمای 110درجه سانتی گراد به مدت 20 تا 30 دقیقه حرارت داده میشوند. مواد غذایی استرلیزه شده را میتوان تا 4 ماه بیرون از یخچال نگهداری کرد (البته تا زمانی که بسته بندی آنها باز نشده باشد)

دانلود فایل


تحقیق پاستوریزه سازی

پاستوریزه سازی, دانلود تحقیق پاستوریزه سازی, تحقیق در مورد پاستوریزه سازی, تحقیق پاستوریزه سازی, تحقیق درباره پاستوریزه سازی, تحقیق راجع به پاستوریزه سازی, تحقیق آماده پاستوریزه سازی, تحقیق در مورد پاستوریزه سازی, پاورپوینت پاستوریزه سازی, ورد , word,,,

صنایع غذایی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید