تحقیق دستگاه گوارش

تحقیق دستگاه گوارش

تحقیق-دستگاه-گوارش

دانلود تحقیق با موضوع دستگاه گوارش،
در قالب word و در 15 صفحه، قابل ویرایش.

فهرست:
بافت بدن 
بیماریهای دستگاه گوارشی 
حلق 
دستگاه گردش خون 
دندان 
روده بزرگ 
روده کوچک 
دهان 
زبان 
ساختمان معده 
لوزوالمعده 
کبد 
کیسه صفرا 
مری 
هضم غذا و آنزیمهای موثر بر آن

بخشی از متن تحقیق:
مقدمه 
دستگاه گوارشی با گرفتن غذا ، تخریب مکانیکی ، هضم و جذب و دفع موادی که هضم نشده‌اند انجام وظیفه می‌کند. مواد حاصل از گوارش از طریق گردش خون و لنف به بافتهای بدن حمل می‌شوند. در نهایت این مواد به درون سلولها رفته و در فعالیت آنها شرکت می‌کنند. دستگاه گوارش شامل اندامهای اصلی نظیر دهان ، مری ، روده‌ها و غدد ضمیمه می‌باشند. دهان اندام ورودی لوله گوارشی است.
انقباضات دیواره معده غذا را با آنزیمهای گوارشی و اسیدکلرهیدریک مخلوط می‌کند و آن را به توده نیمه مایعی تبدیل می‌کند این توده ابتدا به ناحیه ابتدایی روده کوچک یعنی دوازدهه وارد می‌شود که دارای آنزیمهای گوارشی لوزوالمعده است. ماده حاصله در روده کوچک جذب شده در کبد ذخیره شده تغییر حاصل می‌کند و سپس به درون دستگاه گردش خون جریان می‌یابد. باقیمانده مواد وارد روده بزرگ شده، آب آنها گرفته می‌شود و به صورت مدفوع از مخرج دفع می‌گردد. 
اندامهای اصلی شامل دهان و لوله گوارش است.
دهان 
نقش دهان در گوارش از یک سو تشخیص کیفیت غذا و از سوی دیگر گوارش آن است دهان بوسیله پوشش مطبق سنگفرشی کراتینه شده یا نیمه کراتینه آستر شده است. آستر مخاط و پوشش روی هم رفته مخاط نامیده می‌شود. مخاط بر روی زیر مخاط قرار دارد. زیر مخاط دارای غدد بزاقی و بافت پیوندی مانند آستر است. در دهان زبان و دندانها وجود دارند.
دانلود فایل


تحقیق دستگاه گوارش

دستگاه گوارش, دانلود تحقیق دستگاه گوارش, تحقیق در مورد دستگاه گوارش, تحقیق دستگاه گوارش, تحقیق درباره دستگاه گوارش, تحقیق راجع به دستگاه گوارش, تحقیق آماده دستگاه گوارش, تحقیق در مورد دستگاه گوارش, پاورپوینت دستگاه گوارش, ورد , word , تحقیق با موضوع ,,,

پزشکی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید