تحقیق نانوپیگمنت آبی با ساختار اسپینل

تحقیق نانوپیگمنت آبی با ساختار اسپینل

تحقیق-نانوپیگمنت-آبی-با-ساختار-اسپینل

دانلود تحقیق با موضوع نانوپیگمنت آبی با ساختار اسپینل،
در قالب word و در 7  صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
کبالت ، بصورت فلز آزاد وجود ندارد و عموما” به‌صورت سنگ معدن یافت می شود معمولابه‌تنهایی استخراج نمی‌شود و به‌عنوان محصول جانبی فعالیتهای استخراج مس و نیکل بدست می‌آید.کبالت و ترکیبات آن ،در دوران باستان شناخته شد  برای آبی کردن رنگ شیشه ازآنها استفاده می کردند. كانه هاي كبالت هزاران سال بعنوان عامل ايجاد رنگ آبي در شيشه سازي و سفالگري بكار مي رفته است. در قرن نوزدهم کبالت آبی در نروژ، به رهبری صنعتگر پروسی Benjamin Wegner تولید شد.  کلمه کبالت از واژه آلمانی kobalt یا kobold ،به معنی روح شیطان گرفته شده ، این نام را کارگران معدن به علت سمی و دردسرساز بودن این عنصر برای آن انتخاب کردند. (کبالت سایر عناصر معدن را آلوده و کم عیار می کرد) 
لئوناردو داوينچي يكي از نخستين هنرمنداني بود رنگدانه‌هاي آبی تهيه شده از  کبالت برای نقاشي  یکی از تابلوهای خود استفاده كرد. این اثر در بین سال های 1941 و1508 با نام بانوی سنگی كشیده شده است.
کبالت عنصر شیمیایی است که با نشان Co و عدد اتمی 27 در جدول تناوبی قرار دارد.  اكسيد كبالت ، همراه ساير اكسيدهاي فلزي دسته اي از رنگدانه هاي مقاوم در مقابل حرارت ، نور و مواد شيميايي را تشكيل مي دهند ( محلولهاي جامد)  آبي كبالت در بعضي از موارد آبي تنارد ناميده مي شود كه مخلوطي از اكسيدهاي كبالت و آلومينيوم است .رنگ آبی کبالت ازتكليس اكسيدها ، يا هيدروكسيدها يا نمكهاي اين دو فلز در دمايي در حدود 1000 تا 1200 درجه سانتيگراد به دست مي آيد. تجزيه شيميايي اين رنگدانه نشان مي دهد كه شامل 15% اكسيد كبالت و 81% اكسيد آلومينيوم و 4% آب است . رنگدانه بسيار شفاف و روشني است قابليت پوشش ندارد ثبات آن بسيار بالاست و كيفيت و دوام زيادی دارد مقاوم در مقابل حرارت ، نور، اسيد و قليا است بسيار گران است و گراني قيمت، اين رنگدانه  را محدود مي كند .  بيشترين كاربرد آن در ساخت رنگهاي تزييني و هنري است نمکهای کبالت برای تولیدات الماس و سرامیکهای با رنگ آبی ثابت،شیشه ها،سفال،کاشی ها و مینا کاری استفاده می شود. كبالت،عامل رنگزاي شيشه آبي مقدار كمي از تركيبات كبالت رنگ بسيار قوي توليد مي كنند. اكسيد مس به تنهايي، شيشه آبي با ته رنگي از سبز نمايان مي گردد. كبالت و مس با همديگر رنگ آبي بهتري حاصل مي كنند، ضمن آنكه ذوب شيشه آنها ساده تر و با مشكلات كمتري روبروست. 

دانلود فایل


تحقیق نانوپیگمنت آبی با ساختار اسپینل

نانوپیگمنت آبی با ساختار اسپینل, دانلود تحقیق نانوپیگمنت آبی با ساختار اسپینل, تحقیق در مورد نانوپیگمنت آبی با ساختار اسپینل, تحقیق نانوپیگمنت آبی با ساختار اسپینل, تحقیق درباره نانوپیگمنت آبی با ساختار اسپینل, تحقیق راجع به نانوپیگمنت آبی با ساختار ,,,

سایر

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
سایر گرایش های مدیریت
سایر گرایش های مدیریت
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید