تحقیق عالمان و مشعل داران هدايت

تحقیق عالمان و مشعل داران هدايت

تحقیق-عالمان-و-مشعل-داران-هدايت

دانلود تحقیق با موضوع عالمان و مشعل داران هدايت ،
در قالب word و در 13 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
و از سوي ديگر استعمارگران اين سنت الهي اسلامي را بزرگترين مانع سر راه خود جهت نفوذ در بلاد اسلامي شناخته از آنگاه كه پا به كشورهاي اسلامي نهادند اين سنت والا و ارزشمند را مورد تهاجم قرار دادند و آشكار و پنهان با حجاب مبارزه كردند. آنان با از بين بردن حجاب، نيمي از امت اسلامي را در كمند وابستگي به سياست هاي شيطاني خود گرفتار و زمينه انحراف و استثمار را براي همگي فراهم كردند.
در سالهاي 46 و 1345ه .ق مطابق 6 و 1305 ه .ش استعمار پايدار جهت پياده كردن نقشه هاي شوم خويش رضاخان را از ايران و آتاتورك را از تركيه و امان الله خان را از افغانستان به اروپا فرا خواندند و طي يك سفر سياحتي تفريحي مغز آنان را شستشو دادند و سپس جهت اجراي مقاصد شوم خود آنان را به كشورهاي اسلامي برگرداندند تا آرام آرام سنگر حجاب را نابود كنند و بعد هم اهداف شيطاني ديگر خويش را به مرحله اجرا گذارند.
آهنگ اسارت زن
در راستاي آن حركت استعماري رضاخان در نوروز همان سال روزي به همراه خانواده خويش به شهرستان قم آمد و در جوار حرم ملكوتي فاطمه معصومه(س) در مراسم تحويل سال - نوروز - شركت نمود. لكن خانواده او و زنان همراه روسري ها را عقب زده و با بي حجابي ايستادند تا راه را بر ديگران باز كنند. لكن عالم آگاه و شجاع و دلسوز حضرت آيت الله شيخ محمدتقي بافقي كه از وضعيت با خبر شد طي اطلاعيه اي خطاب به رضاخان و همراهانش چنين نوشت و اطلاعيه معظم له بر در و ديوار قم نصب گرديد:
«شما چه كساني هستيد؟! اگر از غير دين اسلام هستيد در اين مكان شريف چه مي كنيد؟! و اگر مسلمانيد در حضور چندين هزار جمعيت در غرفه حرم چرا «مكشفة الوجه و الشعر» نشسته ايد؟»رژيم رضاخان آيت الله بافقي را دستگير كرد و به تهران برد و پس از پنج ماه حبس در زندان شهرباني مركز در تهران او را در منزل تحت نظر و كنترل نگه داشتند....


دانلود فایل


تحقیق عالمان و مشعل داران هدايت

دانلود تحقیق عالمان و مشعل داران هدايت , پاورپوینت عالمان و مشعل داران هدايت , تحقیق در موردعالمان و مشعل داران هدايت , مقاله عالمان و مشعل داران هدايت , دانلود پاورپوینت عالمان و مشعل داران هدايت , عالمان و مشعل داران هدايت pdf , پروژه عالمان ,,,

معارف اسلامی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید