تحقیق بررسی و نقد بخش نحو دستور زبان فارسی معاصر ژیلبر لازار

تحقیق بررسی و نقد بخش نحو دستور زبان فارسی معاصر ژیلبر لازار

تحقیق-بررسی-و-نقد-بخش-نحو-دستور-زبان-فارسی-معاصر-ژیلبر-لازار

دانلود تحقیق با موضوع بررسی و نقد بخش نحو دستور زبان فارسی معاصر ژیلبر لازار،
در قالب word و در 24 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

چکیده
مقدمه
دو برخورد متفاوت با دستور زبان فارسی معاصر ژیلبر لازار در ایران
استفادۀ فراوان از جملات مغشوش صادق هدایت، ضعف اصلی کتاب دستور زبان فارسی معاصر لازار
بررسی و نقد بخش نحو دستور زبان فارسی معاصر ژیلبر لازار
نتیجه گیری
یاداشت ها
منابع


بخشی از متن تحقیق:
در این تحقیق به بررسی انتقادی بخش نحو کتاب دستور زبان فارسی معاصر پروفسور ژیلبر لازار با رویکرد زبان­ شناختی پرداخته ­ایم و در آن نقاط قوّت و ضعف روش و رویکرد زبان­ شناختی لازار را در توصیف ساختاری نحو زبان فارسی معاصر نشان داده ­ایم.

نتیجۀ تحقیق نشان می­ دهد که رویکرد پروفسور لازار، که اساس توصیفات دستوری خود را بر روی آثار داستانی صادق هدایت قرار داده ­است و از جملات ضعیف و پر از اشکالات نگارشی و دستوری این نویسنده برای توصیف و تشریح ساختمان نحوی جملات زبان فارسی معاصر بیش از حد لازم استفاده­ کرده­­ است، اساسی ­ترین و مشهودترین ضعف روش­ شناختی کتاب پروفسور لازار است.

دستور زبان فارسی معاصر لازار با وجود این که حدود پنجاه و نه سال پیش چاپ شده ­است، دارای رویکرد زبان­ شناسانه و ملاحظات مفید و تازۀ نحوی در توصیف ساختار جملات زبان فارسی معاصر است. این ملاحظات می­ توانند مورد استفادۀ کسانی قرار بگیرند که به تعلیم یا تعلّم زبان فارسی می­پردازند.
دانلود فایل


تحقیق بررسی و نقد بخش نحو دستور زبان فارسی معاصر ژیلبر لازار

نحو دستور زبان فارسی معاصر ژیلبر لازار,نقد نحو دستور زبان فارسی معاصر ژیلبر لازار,بررسی نحو دستور زبان فارسی معاصر ژیلبر لازار,تحقیق نحو دستور زبان فارسی معاصر ژیلبر لازار,مقاله نحو دستور زبان فارسی معاصر ژیلبر لازار,نحو دستور زبان فارسی ژیلبر ل,,,

ادبیات

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
تاریخ و ادبیات
زبان و ادبیات فارسی
زبان و ادبیات فارسی
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید