تحقیق در مورد تاريخچه ياهو از ابتدا تا كنون 5 ص

تحقیق در مورد تاريخچه ياهو از ابتدا تا كنون 5 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 5 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 

 

تاريخچه ياهو از ابتدا تا كنون

كمپاني ياهو (yahoo inc)يك كمپاني امريكايي و خدماتي كامپيوتر و مصمم به پر تاثير و واجب بودن در شبكه جهاني اينترنت براي كاربران و تاجران مي باشد.يا هو پورتهاي جديد اينترنتي ،كتاب هاي راهنما اينترنتي و هاست(ميزان اطلاعات)براي هر گونه سرويسي مانند ايميل yahoo mail)) فعال كرده است.اولين بار توسط دو دانشجوي فارغ التحصيل از دانشگاه استنفورد(گوگل از همين جا رشد كرد)با نام هاي ديويد فيلو و جري يانگ در ژانويه سال 1995 به صورت يك كمپاني رسمي در آمد.محل كمپاني در حال حاضر در sunnyvale'california مي باشد.

بر اساس آمار alexa internet كه يك كمپاني آمار گير مي باشد ياهو امروزه پر بيننده ترين وب سايت در اينترنت مي باشد.وب سايت هاي شبكه جهاني ياهو تا ماه اكتبر سال 2004 روزانه 3 ميليارد بازديد كننده داشته اند.

تاريخچه:

ياهو در ابتدا با نام "jerrys guide to the word wide web" شروع به كار كردولي پس از گذشت زمان تصميم به تعويض اسم گرفت و با كمك ديگران و ديكشنري با بي تمايلي اسم را تغيير دادند.كلمه ياهو كه مخفف كلمات "yet another hierarchical officious oracle" مي باشد را برگزيدند. ولي "فيلو" و "يانگ" دنبال معني و مفهوم خاصي از كلمه ياهو بودند تا معني كلي دهد، مانند مفهوم اسم كمپاني هاي ديگري همچون Gulliver's travels"" به وسيله "Jonathan swift" كه بي ادبانه و غير حرفه اي و نابهنجار بود.

هنگامي كه نرم افزارهاي در حاي بارگذاري در كامپيوتر "فيلو" بود ياهو! براي اولين با در يونكس كه مخفف "compiler yet another compiler" مي باشد. ياهو! اولين پيشنهاد فروش سهام (IPO) را در ماه آپريل سال 1996 به مقدار 2.6 ميليون سهم درهر كدام 13 دلار را داشت.

از آنجايي كه معروفيت ياهو افزايش پيدا كرد، سطح و ظاهر پيشنهاد ها به آن تغير پيدا كرده و گسترده تر شد، كه آن را به يك جا براي انجام هر كار اينترنتي تبديل كرد، كه امكاناتي همچون سرويس ميل و اي ميل، سرور پيغام هاي فوري، سيستم معروف گروه ها ، بازي هاي آنلاين وچت، اخبار واطلاعات ارتباطي، فروشگاه هاي آنلاين و امكانات حراج اينترنتي را شامل مي‌شود.

خيلي از اين ها براي خود به گونه اي قبلا سرويس هاي مستقلي بوده اند، كه ياهو! آنان را به وجود آورد.

مثلا سيستم وب هاستينگ "Rocjetmail"، "Goecities" و گروههاي ميلي متفاوتي مانند "eGroups"، خيلي از اين كمپاني هاي وابسته سر سود، ضرر و شهرت با هم جدال دارند، به همين دليل هم يا هر از چند گاهي قوانين داخلي خود را تغيير مي دهد.

اخيرا ياهو! شروع به درست كردن يك رابطه شراكتي با مخابرات و سرويس دهندگاني مانند "BT" در انگلستان، "Rogers" در كانادا و "SBC" در ايالات متحده كرده است تا بتواند يك پهناي باند وسيعي را براي رقابت با كساني كه "AOL" را پيشنهاد كرده بودند ايجاد كند، در ما بين شراكت با "First USA" كمپاني پيشنهاد كارتهاي اعتباري به نام ياهو را كرده كه اين كارتها "Yahoo! Visa" نامگزاري شده اند.

در ابتداي سال 2002، ياهو! بي صدا شروع به تقويت كردن موتور جستجوي خود با تكنولوژي رقابتي جديد كرد. در ماه دسامبر سال 2002، آنها "Inktomi" و در جولاي سال 2003 "Overture services Inc" و در آن "AltaVista" و "AlltheWeb" را بدست آورند. در هجدهم ماه فبريه سال 2004، ياهو! با سيستم جستجو قدرتمند گوگل قطع مراوده كرد و به تكنولوژي خود رجوع و بسنده كرد تا بتواند نتايج را خود بدهد.

در سال 2005 پيغام هاي اخباري ياهو! از جنبه مكتبي و مذهبي برخوردار شدند. به هر خبر يك قسمت كوچك در مورد بحث در آن الصاق شد كه به ندرت مرتبط با خبر يا مقاله بودند.

«اتفاقات مهم»

(قابل توجه خواننده كه اين مورد به صورت ايجاز و كوتاه ذكر و گلچين شده.)

1995: "Ziff Davis Inc" شروع به انتشار مجله "yahoo! Internet Life" (البته در ابتدا با نام "ZD Internet Life" چاپ شد) اين مجله مكمل فعاليتهاي كمپاني بود.

هفتم فبريه سال 2000: "yahoo.com" به مدت چند ساعت به دلايل حمله به سرويس‌هاي آن دچار مكث و درنگ و سكته شد. (مشروح خبر 2-1). در روز بعد، سهام آن $16 صعود كرد. يا 4.5 درصد ضرر را به هكرها نسبت دادند تا به باگها و مشكلات سرويسي خودشان، بر عكس چيزي كه براي " "wBayاتفاق افتاد.

دسامبر سال 2002: "yahoo! Inc" شروع به راه اندازي موتور جستجوي "Inktomi Web" كرد و جولاي سال 2003: راه اندازي سرويس "overture Service Inc".

نوزدهم ژانويه سال 2004: ياهو! از تشكيلات "Yahoo! Research Labs" خبر داد كه يك امكانات جستجو در ميان تحقيق ها و پروژه و اختراع ها در ياهو! بود. مسئولين اصلي ياهو! اعم از "Dr Gray" و "William Flake" اين تشكيلات را مي گردانند.

نوزدهم فبريه سال 2004: ياهو را گوگل جدا و همان طور كه در بالا گفته شد به سيستم هاي خود پناه آورد.

مارچ سال 2004: ياهو! موتور جستجوي خودش را طراحي و راه اندازي كرد.

بيست و پنجم مارچ سال 2004: بامكانات جستجو در فروشگاههاي اينترنتي اروپايي اعم از "Kelkoo" را بدست آورد.

پانزدهم دسامبر سال 2004: ياهو! ورژن بتاي موتور جستجو در فايل هاي تصويري (Video) را شروع و راه اندازي كرد.

نهم فبريه سال 2005: ياهو! "Yhaoo! Launch" تغيير يافت يه "Yahoo! Music" كه هنوز هم موسيقي رايگان ارائه مي كند.

پانزدهم فبريه سال 2005: ياهو چندين دفتر اداري را در "Dublin" و "Ireland" با ايجاد 400 شغل جديد تأسيس كرد.


دریافت فایل


تحقیق در مورد تاريخچه ياهو از ابتدا تا كنون 5 ص

تحقیق در مورد تاریخچه یاهو از ابتدا تا کنون 5 ص ,تاریخچه یاهو از ابتدا تا کنون 5 ص,دانلود تحقیق در مورد تاریخچه یاهو از ابتدا تا کنون 5 ص ,تاریخچ

عمومی و آزاد

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
نظریه های عمومی مدیریت
عمومی و آزاد
عمومی و آزاد
عمومی و آزاد
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
هایسنس HISENSE
سایر رشته های پزشکی
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید