تحقیق درباره توسعه سيستم‌هاي كشاورزي سازگار با محيط زيست

تحقیق درباره توسعه سيستم‌هاي كشاورزي سازگار با محيط زيست

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:13

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

توسعه سيستم‌هاي كشاورزي سازگار با محيط زيست:

اهداف كارآمد و محدوديت‌هاي اساسي

خلاصه: اينكه سيستم‌هاي كشاورزي با محيط زيست سازگار باشد از توجه زيادي در مباحث مربوط به وجود زندگي آيندۀ بي خطر براي انسان برخوردار شده است.

بيشترين مباحث به نظر مي‌رسد كه بر اساس تفسير مدل‌هاي اكولوژيكي استوار مي‌باشد. ما در اينجا اثرات دو راه كار و راه حل جديد براي سازگار بودن سيستم‌هاي كشاورزي با محيط زيست را بررسي مي‌كنيم: ديدگاه محدوديت‌هاي اساسي كه سيستم آيندۀ كشاورزي لازم دارد پذيراي محدوديت‌هاي مربوط به مسائل اكوسيستمي اثر گذار بود روي شماري از افراد در جهان و بر روي شيوۀ زندگي آن باشد و ديدگاه مربوط به ايجاد اهداف مفيدتر مربوط به سازگاري سيستم كشاورزي كه از نظر اقتصادي مقرون به صرفه باشد و بتواند محيط زيست را كمتر آلوده كند و بتواند نيازهاي مردم به غذا و مزيت‌هاي مربوط به استفاده از طبيعت را فراهم كند.

پيشرفت سيستم‌هاي كشاورزي در آينده بستگي به اين دارد كه كدام يك از اين ديدگاه‌ها توسط طراحان و سياستگذاران بخش كشاورزي اجرا شود.

1ـ معرفي: سؤالاتي راجع به سازگار بودن سيستم‌هاي كشاورزي ما از زماني كه ما مجبور به تهيه غذاي جمعيت روز افزون دنيا شده‌ايم بوجود آمده است. به خاطر قيمت‌هاي شوكه آور نفت در سال‌هاي 3-1972، مسائل مربوط به سازگاري با محيط زيست قسمتي از نگراني عمده دربارۀ كاهش شديد منابع مي‌باشد. از سال 1945 اين كاهش‌هاي شديد هم از نظر توليد كلي محصول كشاورزي اتفاق افتاده‌اند. مدركي دال بر اينكه يك مقياس جهاني كه به ظرفيت‌هاي پيش‌بيني شده براي توليد محصول رسيده باشد دردست نيست. آمارهاي مربوط به اروپا، استراليا، آمريكاي جنوبي و شمالي از نظر توليد كلي محصولات غذايي افزايش قابل ملاحظه‌اي را نشان مي‌دهد. مناطقي كه كشاورزي در آنها به طور قابل توجهي ناسازگار با اكوسيستم و محيط زيست بوده‌اند، شامل مناطق حاشيه‌اي از قبيل دامنه‌هاي شيب‌دار، خاك‌هاي ناحاصلخيز يا مناطقي كه باران در آنجا كم مي‌بارد مي‌باشد. چنين سيستم‌هاي كشاورزي دشواري كه سطح توليدات كشاورزي آنها كم بوده است ممكن است قرن‌ها وجود داشته باشد و فقط زماني كه شيوه‌هاي كشاورزي تغيير كردند تا محصولات بهتر و بيشتري بوجود آيد مثلاً شيوه‌هاي مربوط به كشاورزي نادرست يا استفاده بيش از يك زمين كشاورزي باعث شد كه اين نوع كشاورزي با محيط زيست ناسازگار باشد. نگراني‌هايي دربارۀ ساختار خاك در مورد بعضي از اين سيستم‌هاي كشاورزي وجود دارد و استفادۀ بيش از اندازه از آفت كُش‌ها مي‌تواند باعث آسيب به اكوسيستم شود كه تهديد جدي براي رشد محصولات در تمام مناطق مخصوص مي‌باشد. اگر سيستم‌هاي كشاورزي در مناطق شيب دارد و سخت ممكن است تا حد خيلي كمي از نظر خود مسئله كشاورزي با محيط زيست سازگار باشد، اما اثرات غربي بر روي محيط زيست در دراز مدت خواهد داشت.

و....


دریافت فایل


تحقیق درباره توسعه سيستم‌هاي كشاورزي سازگار با محيط زيست

تحقیق,درباره,توسعه,سيستم‌هاي,کشاورزي,سازگار,با,محيط,زيست

فنی و مهندسی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید