تحقیق در مورد نوع دادة مجموعه 11 ص

تحقیق در مورد نوع دادة مجموعه 11 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 11 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 

 

نوع دادة مجموعه

مجموعه ها : متغيرهاي ساخت يافته اي هستند كه حاوي ليستي از اعداد صحيح ، كاركترها و يا مقاديري از نوع شمارشي هستند. يك مجموعه شبيه آرايه أي است كه مي تواند گروهي از اعضاي ساده را در خود جاي دهد . البته اعضاي يك مجموعه شبيه يك آرايه تعريف نمي شود.

تعريف مجموعه ها :

يك مجموعه يا متغير مجموعه درست همانطور كه انواع ساخت يافتة ديگر را تعريف مي كنيم ، تعريف مي شود .

تعاريف :

type

digitset = set of 0..9; (set type of integer elements)

var

odds,Evens,Middle,Mixed:Digitset: (4sets)

‌نوع مجموعه digitset و چهار متغير Mixed,Middle,Evens,Odds را تعريف مي كنند. هر متغير مجموعه از نوع digitset مي تواند حاوي اعداد صحيح 0 تا 9 باشد. اگرچه براي چهار مجموعه حافظه تخصيص داده مي شود. ولي محتويات آنها نامعين است. براي اينكه بتوانيم با يك مجموع كار كنيم، بايد آن را با استفاده از يك انتصاب مجموعه تعيين كنيم.

تعريف نوع مجموعه

شكل استفاده

type

set type= set of base type

مثال :

type

letter set = set of ‘A’ .. ‘z’ :

شرح : شناسة set type از روي مقادير مشخص شده و در base type تعيين مي شود. يك متغير كه از نوع set type تعريف مي شود ، مجموعه أي است كه اعضاي آن از مقادير base type انتخاب مي شوند. البته base type بايد از نوع ترتيبي باشد.

تذكر : در بيشتر پياده سازي ها تعداد مقادير base type از يك مجموعه محدود مي شود. به همين دليل مي تواند set of char را به عنوان يك مجموعه تعيين كنيد. با وجود اين محدوديت نمي توانيد از نوع داده Integer به عنوان يك base type استفاده كنيد ، اما مي توانيد زير بازه هاي از نوع Integer را تا 128 يا 256 مقدار به كار مقاديري را به دو متغير مجموعه كه در مثال فوق تعريف شده اند ، نسبت مي دهد.

ليستي از مقادير از نوع اصلي مجموعه هستند كه در داخل دو كروشه محصور شده اند. بعد از اين انتسابها مجموعة odds حاوي ارقام فرد 0 تا 9 است و مجموعة Evens حاوي ارقام زوج اين بازه است. مي توانيم از اين دو مجموعه براي تعيين اينكه يك متغير داراي ارقام فرد يا زوج است ، استفاده كنيم.

ليترال مجموعه أي [ ‘0’ '9’ ,’+’ ‘-‘ , ‘E’ ‘.’ ] مجموعه أي از كاراكترهاست كه مي توانند در يك عدد حقيقي وجود داشته باشند. اين مجموعه حاوي 14 عضو است. در اينجا از نماد زير بازه "0" .. "9" استفاده كرده ايم كه بهتر از اين است كه 10 كاراكتر رقمي را به طور جداگانه بنويسيم.

ليترال مجموعه اي

شكل استفاده :

List of elements

[ ‘+’, ‘-‘ , ‘*’ , ‘/’ , ‘<’ , ‘>’ , ‘=’]

شرح : يك مجموعه به اين صورت تعريف مي شود كه اعضاي آن يعني List of elements در دو كروشه محصور شوند. اعضاي يك مجموعه بايد از نوع ترتيبي يكسان باشند و يا از انواع ترتيبي سازگار باشد. كاماها اعضاي List of elements را از هم جدا مي كنند. گروهي از اعضا ممكن است با نماد زير بازه مشخص شوند. (يعني به صورت minavalue.maxvalue باشند كه maxvalue , minvale عباراتي از نوع سازگار با هم هستند و minvalue كوچكتر يا مساوي maxvalue است.

انتساب مجموعه

شكل استفاده :

set var: = set expression

Uppercase:= [‘A’..’Z’] (set of uppercase letters)

شرح : متغير set var به عنوان مجموعه تعيين مي شود كه اعضاي آن توسط set expression مشخص مي شوند. Set expression ممكن است به تناوب دستكاري دو يا چند مجموعه را با استفاده از عملگرهاي مجموعه مشخص كند. نوع اصليset var و set expression بايد باهم سازگار باشند و همه اعضاي set expression بايد شامل نوع اصلي set var باشند.

مجموعة تهي و مجموعة مرجع

دو لفظ مجموعه اي خاص مجموعة تهي و مجموعة مرجع داريم. مجموعة تهي هيچ عضوي ندارد و با يك جفت كروشه يعني [] مشخص مي شود. براي ايجاد يك مجموعة تهي بايد از انتساب به صورت زير استفاده كرد :

Middle :=[ ]

مجموعه تهي با مجموعه نامعين فرق دارد. مجموعه نامعين مجموع أي است كه تعريف شده ولي اعضاي آن ناشناخته اند. يك مجموعه مرجع حاوي تمام مقادير نوع اصلي براي يك نوع مجموعه خاص است.

مجموعه هايي با مقادير نوع شمارشي

مي توانيم مجموعه ها را با مقادير انتخاب شده از نوع داده شمارشي خودمان نيز تعيين كنيم.

عملگرهاي مجموعه

روي مجموعه ها ممكن است چندين عمل انجام شود. در اين بخش يك عملگر جديد يعني In را توضيح مي دهيم و نشان مي دهيم كه چطور از عملگرهاي مشابة ديگر با مجموعه ها استفاده مي كنيم.

آزمون عضويت در مجموعه


دریافت فایل


تحقیق در مورد نوع دادة مجموعه 11 ص

تحقیق در مورد نوع دادة مجموعه 11 ص ,نوع دادة مجموعه 11 ص,دانلود تحقیق در مورد نوع دادة مجموعه 11 ص ,نوع,دادة,مجموعه,11,ص

عمومی و آزاد

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
نظریه های عمومی مدیریت
عمومی و آزاد
عمومی و آزاد
عمومی و آزاد
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
هایسنس HISENSE
سایر رشته های پزشکی
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید